Hem Cazip, Hem Sağlam (Güncelleme)

NOT: Ücretli açılan yorumlar için, gün içerisinde 2 ayrı ücretli yorum açılmışsa, herhangi birisine ödeme yapıp kod aldıysanız diğer yorumu da aynı kod ile görebilirsiniz.Her iki ayrı yorum için ayrı ayrı ödeme yapmayınız.Sorun yaşıyorsanız lütfen galopturk@galopturk.com adresi ile irtibat kurun..

NOT: Strong Hope (6)'un yarıştan çıkma ihtimali olduğundan Bahis Önerileri güncellenmiştir. 
 
Perşembe İzmir programında da beşte kaldıktan sonra yeni sezondaki şanssızlığımızı kıramamaya devam ediyoruz. Ne yazık ki İzmir'in son dönemde Doğu illerinden bir farkı kalmadı. Özellikle Arap yarışlarında bir koşu öncesi müthiş performansa imza atan bir isim, ne hikmetse bir sonraki koşusunda adım atamıyor. Bu durumda sürekli bize denk geliyor. Cibali, Özçetin, Yücelay ve son olarak Buminşah bu kıstasta aklıma gelen bir kaç örnek. Artık bunun sebebinin ne olduğu beni aşan bir konu ve yapabileceğim herhangi bir şey yok. Detaya girsem sadece bu konu üzerinden 20 sayfalık yazı dizisi ortaya çıkar. Bundan sonra İzmir'deki Arap yarışlarına biraz daha temkinli yaklaşacağım. 
 
Cuma günü İstanbul'da harika bir program var ve program üzerinde çok cazip bir bankom var. Eğer ki bankom yarışı kazanmayı başarırsa muhtemelen biz de şanssızlığımızı kırarak altılı ganyanı doğru tahmin edeceğiz. Hepimize şimdiden bol şanslar...
 
1.AYAK
 
Favori olarak sizlere sunacağım isim FRİKYA. Bir müddet aradan sonra katıldığı koşusunda güzel bir üçüncülük elde eden isim, bu sefer uygunlaşan grupta müsait bir sıkletle mücadele edecek. Startla birlikte öne doldurmasını beklediğim kısrak her ne kadar kendisi gibi öne gelecek rakipleri olsa da düzlüğe sermayeli çıkmayı başarabilirse muhtemelen rakip ataklara direnecektir.
 
Eğer ki Eküriler, Cibek ya da Nazarat'ın kendi temposunu yükseltmesine izin verirse, AYYÜCE oldukça şanslı pozisyonda olacaktır. Niagara gibi sınıf bir ismin anne kardeşi olmasından dolayı yüksek potansiyele sahip olan kısrak, kesinlikle sentetik pistte çok daha iyi koşuyor. Eğer koşu istediği gibi süratlenirse müsait sıkletiyle birinciliğe uzanabilir.
 
Bu tarz orta mesafeli sentetik yarışlarında etkili sonuçlara imza atabilen CEMİLEM de daha kuvvetli rakipleri yanında elde ettiği tatminkar sonuçların ardından uygunlaşan
grupta birinciliğe oyanayacaktır.
 
Bu üç ismi rakiplerinden bir adım önde görüyorum.
 
Ancak bu tarz koşularda her zaman pimi çekilmiş bir bomba olan ve müsait sıkletiyle koşuya katılma avantajını lehine döndürmeye çalışacak DİLEKKAYA ile kendisine hiç inanmasam da inanmadığım her yarışında beni yanıltan ve bugün kendisi sebebiyle yanılmak istemediğim SARIMAYBEN'i kurgumun geniş kısmına ekliyorum.
 
Bu ayakta limit sebebiyle kurguma alamadığım isim Cibek. Beğendiğim bir isim olmasa da sentetik pistte ters koşabilir ve etkili bir biniciyle start alacak. Bu sebepten eğer yeriniz varsa Cibek'e de bir çarpı atabilirsiniz. (Şahsi kuponumda bulunacaktır.)
 
2.AYAK
 
Zaman zaman oldukça etkili performanslara imza atabilen bir isim olan YOU AND ME, son katıldığı koşusunda 1200 metrede kuvvetli bir grupta az farklarla dördüncü olmuştu. O gün için Orhan Meker S.H.'ının tabelasında yerlerini alan Marvelous Iron ve Cazip'i de geride bırakmayı başarmıştı. Bugün bir hayli uygunlaşan grupta, aynı orantıda hafifleyen sıkletiyle mücadele edecek. Startla birlikte Araçin, Yaramaz Çocuk Bay Barbarossa ve İsmetinoğlu'nun süratlendirecekleri koşuda sonlardaki sert bindirmesiyle birinciliğe uzanması normal sonuç olacağından favorimdir. 
 
İstanbul'da start aldığı yarış hayatının ilk koşusunda hatırlayacağınız gibi cazip pozisyondayken sizlere ön sıradan sunduğum ve beni yanıltmayarak kolay şekilde birinciliğe uzanan YARAMAZ ÇOCUK, bu koşusunun ardından Bursa'ya gitmiş ve iki yarış üst üste kazanarak nitelikli bir isim olduğunu gözler önüne sermişti. Son koşusunda ise kuvvetli rakibi Ağa Sünnetçi'ye yapacak bir şeyi yoktu. Bugün stili rakiplerine karşı start alsa da ön grup içerisinde bekleme yapabilen özelliğe sahip olduğundan etkili hazırlıklarla gireceği koşuyu lehine çevirebilir.
 
Son olarak değerlendireceğim tay ise MONGKE'dir. Geçtiğimiz sezon üzerinde çokça durduğum bir isim olduğunu hatırlarsanız. Aradan sonra gördüğü son koşusunda You And Me ile aynı yarışta koşmuş ve startta oyalanmasına rağmen bu rakibiyle aynı saniye aralığında koşusu tamamlamıştı. Artan nefesi ve uygun sıkletiyle dişine göre rakipleri bulduğundan birincilik şansı bir hayli fazladır. 
 
3.AYAK
 
Koşudaki bütün tayları tek tek değerlendirmeye almak istiyorum.
 
Cancan isimli tay 800'ü 48, 1000'i 1.01 geçişlerinde 1400 metrede 1.29.71'lik derece elde etti. Bugün için hazırlıklarının iyi olmaması ve Selim Kaya'nın ekürisini tercihlemesi ile birincilik mücadelesinin gerisinde kalmasını bekliyorum.
 
Shaylee isimli tay 800'ü 48, 1000'i 1'01''74 geçişlerinde 1500 metreyi 1.33 içerisinde tamamlamış bundan sonraki iki uzun yarışında ise başarılı sonuçlar elde etmişti. Halis Karataş'ın bir kez daha tercihlemesiyle koşunun önde gelen isimlerinden bir tanesi olacaktır.
 
Jigglypuff son koşusunda Maiden'dan çıkarken oldukça rahat bir görüntüye sahipti. Ancak bu görüntüsünü kendisinden daha tecrübeli rakiplerinin yanında devam ettirip ettiremeyeceği tam bir muamma. Galoplarını da beğenmediğimden birincilik mücadelesine girebileceğini sanmıyorum.
 
Pan Amore, istikrarlı yarışlar yapsa da çok zor koşu kazanan bir tay. Ayrıca gerçek gücünü yarışa verebilmesi için koşunun sert tempoda koşulması gerekiyor. Ancak yarın koşu büyük ihtimalle orta-ağır aralığında koşulacağından sonlarda kuvvetli gelse de bir kez daha sprintini yetiştiremeyeceini düşünmekteyim.
 
Strong Hope, kan hattı gereği bu pistte çok iyi koşabilecek bir tay. Uzun aradan beri koşmuyor olsa da kalite olarak da grubun üzerinde. Ancak bu tay ile ilgili dediğim bir noktayı hatırlarsınız. Kırılgan Perfect Storm temsilcisi yarış hayatının ikinci koşusunda öylesine sert bir sprint atmış tı ki bu sprint yarış hayatının kalan kısmını olumsuz etkileyebilecek cinstenti. Ayrıca başarısız bir ekürinin tayı ve galop derecelerinden yarış kazanacak havasını alamadım. Ama yine de kalite olarak bu gruptan bir gömlek üstün bir tay olduğundan birincilik mücadelesinin önde gelen isimlerinden olacaktır.
 
Willpower, çok kaliteli bir kağıda sahip olan tay bir önceki koşusu olan 800'ü 48'59, 1000'i 1'00''71'lik geçişlerdeki 1400 metrelik yarışı 1.26.50'lik derece ile tamamlamayı başarmıştı. Galoplarından pek tat alamasam da birinciliğin kuvvetli adaylarından bir tanesi olacaktır.
 
Bu tabloya göre koşu Shaylee, Strong Hope ve Willpower arasında geçeceğe benziyor.
 
Ancak Invincible Rock isimli tayın analizini yaparsak, işler bir hayli değişecek. 
 
Bir önceki koşusu olan 1400 metre yarışının 800'ü 51''30, 1000'i 1'03''22 gibi ağır tempolarda koşulmuş ve yarışı 1.27.18'lik dereceyle tamamlamıştı. Willpower'ın 1400 metre derecesiyle bu sonucu kıyasladığımızda Invincible Rock'ın yarışının neredeyse 3 saniye ağır tempoda koşulduğu ancak total derece farkının 68 salise olduğunu göreceğiz.
Yani Invincible Rock bu kıyasta Willpower'ın çok önünde. 
 
Invincible Rock'ın ondan önceki yarışı olan 1500 metrede start aldığı Maiden koşuya bakarsak 800'ü 50''56, 1000'i 1'02''88 ile geçilen koşuyu 1.32.61 ile bitirdiğini göreceğiz. Bu sonucu Shaylee'nin 1500 metrelik yarışıyla kıyaslarsak; Invincible Rock'ın koşusu Shaylee'nin koşusundan neredeyse 1,5 saniye ağır geçse de Invincible Rock, Shaylee'den daha iyi bir derece elde etmişti. Bu kıyastan da Invincible Rock'ın Shaylee'nin önünde olduğunu görüyoruz. 
 
Nitekim Invincible Rock, bu iyi sonuçların meyvesini Bursa'da katıldığı son koşusunda almış ve tecrübeli rakiplerini kolayca geride bırakarak birinciliğe uzanmıştı. O gün için koşu sert tempolarda da koşulmamış, Invincible Rock düzlük üzerinde ön tarafa rahat şekilde yanaşarak ağır-orta tempolara da adapte olabildiğini bizlere göstermişti. Bugün de koşuyu önlerde kabul edeceğini düşündüğümden tek rakibi olarak elimizde kalan Strong Hope'a da bir şekilde üstünlük kurma ihtimali bulunuyor. 
 
Her ne kadar Kaya Ekürisi'nin atlarını banko olarak değerlendirmeyi sevmesem de Strong Hope'u ve diğer rakiplerini şimdilik kağıt üzerinde geride bırakan bir tayı yıkamam. Bankom INVINCIBLE ROCK'tır.
 
4.AYAK
 
Tempo geçişlerinin bir hayli ağır olacağı koşu tamamen taktik mücadelesinde geçecek. Koşunun önde gelen isimlerinin bu tarz tempolarda eksik koşabilme ihtimallerine rağmen pek risk almak istemedim. KIRMANŞAH ve KASTAL ikilisini rakiplerinden bir adım önde görsem de koşan bütün safkanlara birer çarpı atmak istiyorum.
 
Sıralamam şablondadır.
 
5.AYAK
 
Bu gruptaki favorim tartışmasız şekilde RADİKAL EKSELANS. Son olarak katıldığı A-3 Galata Kulesi Koşusu'nda startta çok oyalanan ve bu nedenle daha iyi yerlerde bitirebileceği koşudan beşincilikle ayrılan safkan uygunlaşan rakipleri yanında start alacak. Her ne kadar sentetik pist performansının daha iyi olduğunu düşünsem de bu tip gruplarda çim pistte de kolay şekilde koşabilecek potansiyelde olduğundan Radikal Ekselans'ı birinciliğe yakın görüyor ve ekonomik kurgular için bu ismi banko olarak öneriyorum.
 
Geniş kurgularda ise ilk şans vereceğim kısrak QUEEN AMİDALA. Bir müddet aradan sonra gördüğü yarış ile nefes açan isim çok iyi koştuğu çim pistte sonunda dönüyor. Startla birlikte ön tarafta da fazla da yıpranmamasını bekliyorum. Bunun yanında kendisini geçmiş dönemde başarıyla idare eden Ayhan Kurşun ile, uygun sıklette koşacak. Bu nedenle Radikal Ekselans'ın en sıkı rakibi pozisyonundadır.
 
Son olarak değerlendireceğim safkan WHITE RAM. Kalite isim bir müddettir koşmuyor olsa da bu tarz rakipler yanında her zaman söz sahibi olabileceğinden bir çarpı atmakta fayda görüyorum. 
 
6.AYAK
 
Günün en zor koşusu için herhangi bir şey söylemeye gerek yok. Seyir zevkimizin içine edilecek koşuda en azından kuponumuzun içine edilmesin diyerek net olarak burayı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.
 
ALTILI KURGUM
 
1.AYAK: 8,5,2,,,6,1
2.AYAK: 5,1,4
3.AYAK: 2 (INVINCIBLE ROCK)
4.AYAK: 6,2,,,5,1,4
5.AYAK: 1 / 7,3
6.AYAK: 3,2,6,5,9,1,4,7,8
 
BAHİS ÖNERİLERİ
 
1.KOŞU: 2 / 5 SIRALI İKİLİ
4.KOŞU: 2 / 6 SIRALI İKİLİ (6 numaralı Strong Hope yarıştan çıkarsa; 2 / 3,7 SIRALI İKİLİ)
 
YEDİLİ PLASE KURGUM
 
1.KOŞU: 2 (ÇELİKSÖMEK)
2.KOŞU: 8,5,2
3.KOŞU: 5,1,4
4.KOŞU: 2 (INVINCIBLE ROCK)
5.KOŞU: 6,2,5
6.KOŞU: 1 (RADİKAL EKSELANS)
7.KOŞU: 3,1,2

Mevzu Ganyan


Diğer Yorumları:
7 Nisan - (Pazar) Adana7 Nisan - (Pazar) İstanbulTUTAN TAHMİNLER: 24 Mart Adana - Timekeeper - 510 TL
3 Mart İzmir - Uğur Asar - 338,50 TL
26 Şubat Adana - Mevzu Ganyan - 209,43 TL TL
16 Şubat İstanbul - Mevzu Ganyan - 636,71 TL
12 Şubat Bursa - Uğur Asar - 156 TL
9 Şubat İstanbul - Mevzu Ganyan - 437 TL
4 Ocak Bursa - Uğur Asar - 337,41 TL
4 Ocak İzmir - By_Nalkapon - 127,88 TL
4 Ocak İzmir - Mevzu Ganyan - 127,88 TL
2 Ocak İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.065,41 TL
23 Aralık İzmir - By_Nalkapon - 296 TL
22 Aralık İstanbul - Uğur Asar - 385 TL
13 Kasım Adana - Uğur Asar - 420 TL
23 Ekim Ankara - Timekeeper - 1,508 TL TL
14 Ekim İstanbul - Uğur Asar - 570 TL
12 Ekim İstanbul - Timekeeper - 1,826.93 TL
28 Eylül Bursa - Uğur Asar - 5.437 TL
27 Eylül İzmir - Timekeeper - 4,177 TL
18 Eylül Ankara - Timekeeper - 10.980 TL
9 Eylül İstanbul - Emre Demir - 312 TL
8 Eylül İzmir - Mevzu Ganyan - 861 TL
8 Eylül Ankara - By_Nalkapon - 155,76 TL
8 Eylül İzmir - By_Nalkapon - 861 TL
17 Ağustos Bursa - Uğur Asar - 162 TL
22 Temmuz Charles Town - Hasan Ali Keskin - 330 TL
22 Temmuz İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.062,44 TL
12 Temmuz Ankara - Emre Demir - 418 TL
6 Temmuz Bursa - Uğur Asar - 1.437,93 TL
2 Temmuz Windsor - Hasan Ali Keskin - 149 TL
27 Haziran İstanbul - Emre Demir - 2.343,50 TL
24 Haziran İstanbul - Hasan Ali Keskin - 1,607 TL
21 Haziran Ankara - Emre Demir - 591 TL
1 Haziran İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.790 TL
24 Mayıs Ankara - Halil Köse - 146 TL
15 Mayıs Ankara - Halil Köse - 121,88 TL
15 Mayıs Ankara - Hasan Ali Keskin - 121,88 TL
7 Nisan Ankara - Cengiz Gürbüz - 861 TL
3 Nisan Ankara - By_Nalkapon - 1.750,24 TL
1 Nisan İzmir - By_Nalkapon - 539,50 TL
30 Mart Bursa - Hasan Ali Keskin - 166 TL
28 Mart Adana - Hasan Ali Keskin - 897 TL
25 Mart İzmir - Hasan Ali Keskin - 1.462,18 TL
24 Mart İstanbul - Arda Koçaş - 187 TL
14 Mart İstanbul - Mevzu Ganyan - 230 TL
8 Mart Şanlıurfa - Cengiz Gürbüz - 35.134,65 TL
2 Mart Bursa - Hasan Ali Keskin - 1.248,77 TL
2 Mart İzmir - Hasan Ali Keskin - 411 TL
21 Şubat Greyville - Hasan Ali Keskin - 6.963 TL
15 Şubat İstanbul - Hasan Ali Keskin - 134 TL
15 Şubat İstanbul - Arda Koçaş - 134 TL
9 Şubat Şanlıurfa - Cengiz Gürbüz - 145 TL
8 Şubat İstanbul - Arda Koçaş - 216 TL
8 Şubat İstanbul - Hasan Ali Keskin - 216 TL
4 Şubat Adana - By_Nalkapon - 552 TL
2 Şubat İzmir - Hasan Ali Keskin - 154 TL
1 Şubat Adana - Mevzu Ganyan - 135 TL
1 Şubat Adana - Cengiz Gürbüz - 135 TL
29 Ocak İzmir - By_Nalkapon - 297 TL
29 Ocak İzmir - Hasan Ali Keskin - 297 TL
28 Ocak Adana - Mevzu Ganyan - 1.671,37 TL
27 Ocak Bursa - Cengiz Gürbüz - 413 TL
27 Ocak Bursa - Hasan Ali Keskin - 413 TL
26 Ocak İzmir - Mevzu Ganyan - 798,97 TL
25 Ocak İstanbul - Mevzu Ganyan - 164 TL
20 Ocak Bursa - Uğur Asar - 354 TL
20 Ocak Bursa - Hasan Ali Keskin - 354 TL
19 Ocak İzmir - By_Nalkapon - 898,89 TL
18 Ocak Adana - By_Nalkapon - 238 TL
14 Ocak İstanbul - Cengiz Gürbüz - 286 TL
14 Ocak İstanbul - Arda Koçaş - 286 TL
14 Ocak Adana - Mevzu Ganyan - 775 TL
13 Ocak Bursa - Hasan Ali Keskin - 934 TL
6 Ocak Bursa - Uğur Asar - 316 TL
2 Ocak Urfa - Cengiz Gürbüz - 1.977,54 TL
31 Aralık İstanbul - Arda Koçaş - 502 TL
25 Aralık İzmir - Arda Koçaş - 174,56 TL
25 Aralık İzmir - Cengiz Gürbüz - 174,56 TL
11 Aralık İzmir - Prince Of Eulleup - 693,46 TL
10 Aralık İstanbul - Arda Koçaş - 1.088,94 TL
15 Kasım Adana - Hasan Ali Keskin - 519,57 TL
9 Kasım İstanbul - By_Nalkapon - 222 TL
2 Kasım İstanbul - Arda Koçaş - 278,57 TL
28 Ekim Bursa - Uğur Asar - 572,55 TL
28 Ekim İstanbul - Arda Koçaş - 1.268,16 TL
26 Ekim İstanbul - Mevzu Ganyan - 424,94 TL
11 Ekim Ankara - Mevzu Ganyan - 3.895,44 TL
2 Ekim İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.152,52 TL
23 Eylül İstanbul - Mevzu Ganyan - 355,96 TL
21 Ağustos İstanbul - Uğur Asar - 781,29 TL
20 Ağustos Ankara - Uğur Asar - 4,111 TL
18 Ağustos Ankara - Mevzu Ganyan - 289,64 TL
30 Temmuz Ankara - Uğur Asar - 358 TL
29 Temmuz İstanbul - Uğur Asar - 200 TL
27 Temmuz İstanbul - Arda Koçaş - 119,65 TL
22 Temmuz İstanbul - Uğur Asar - 151,82 TL
15 Temmuz İstanbul - Mevzu Ganyan - 302 TL
3 Haziran İstanbul - Mevzu Ganyan - 323 TL
25 Mayıs İstanbul - Uğur Asar - 2.481,28 TL
13 Mayıs İstanbul - Uğur Asar - 184,61 TL
11 Mayıs İstanbul - Arda Koçaş - 1.273 TL
8 Mayıs İstanbul - Mevzu Ganyan - 2.421,00 TL

Copyright © 2012 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.