porno izle sohbet tubidy tubidy

Kum Pist Şans Oranları Değişmiştir

İzmir'de akıl almaz bir yağış söz konusu. Önceki günlerden de yağan yağmurun etkisiyle, yarışların kum pistte alınma ihtimali bulunuyor. Bu durumda çalışmalarım hem ağır piste göre hem de kum piste göre olacak. 

Son dönemdeki şanssızlık + başarısızlığımız devam ediyor. Dün de belirttiğim gibi hiç bir şekilde pes etmeyi düşünmüyorum, aksine programlara daha büyük tutkuyla çalışıyorum. İzmir'de pistin değişip değişmeyeceği söz konusu olduğundan bugünlük kurgu vermeyeceğim. Zaten kurgu bazlı oyun yaptığımdan baskı altında oluyorum. Program üzerinde koşan bütün isimlerle ilgili detaylı analizlerimi paylaşacağım. Sizlere daha da yardımcı olabilmek adına şanslı gördüğüm safkanları farklı renklerle yazacağım.

Kırmızı Renk öncelikli FAVORİ

Mavi Renk öncelikli RAKİPLER

Siyah Renk SÜRPRİZ

Alt Çizgi ŞANS VERMİYORUM

1.AYAK

BABA NEJAT: Son koşusunda İzmir pistinin iyi atlarına karşı mücadele eden safkan yakın ara sekizincilik elde etmişti. Bugün çok daha uygun rakiplerle karşılaşacak. Sıkleti ağır olmasına rağmen, rakipleriyle arasındaki kalite farkı sebebiyle kendisi için büyük bir problem oluşturacağını düşünmüyorum. Ayrıca ağır sahalarda da iyi koşabilen yapıya sahip. Son koşusuna benzer bir performansa imza atarsa bu rakiplerine kolay kolay geçilmeyecektir. Birinciliğin en kuvvetli adayıdır. (Kum pistte şansı sabit)

KAYAFIRTINASI: İzmir'de katıldığı son koşusunda bomboş sıkleti ile pek varlık gösteremeyen isim bugün artan sıkleti ile koşacak. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir isim olduğundan dolayı koşunun kapalı kutu safkanlarından bir tanesi pozisyonunda. Pist ayırt etmeyen yapısı ile ağır pistte de iyi koşabilecek olup sürpriz konumda değerlendirilmelidir. (Kum pistte şansı artacak)

BERKEFŞAN REMO: Son koşularında starttan çok geç çıkan, zaman zaman da yarış başlamayan ismin aynı huyunu tekrarlayacağını düşünüyorum.

FEVZİYE: Son koşusunda boş sıkleti ile ortalama bir sonuca imza atan kısrak, bugün daha da uygunlaşan grupta kendisini gösterecek. Pistin ağır olacak olması kendisi için büyük bir avantaj. Ayrıca hem ekürisi Kareas, hem de Sayanca ve Kuzulluk Rüzgarı yarışı süratlendireceklerinden sonlardaki etkili sprintini rakiplerine yedirme ihtimali de bulunuyor. (Kum pistte şansı sabit)

ARZUKIZ: İstikrarlı performanslarını kum pistte elde eden kısrağın şansını çim pisttte gizli ekürileri Fevziye ve Kareas'tan daha aşağıda görüyorum. (Kum pistte şansı artacak)

HEPYENER: Bir müddettir start almıyor olsa da düzenli idman programıyla bu koşuya katılacak olan safkan, bu tarz pistlerde zaman zaman etkili yarışlar yapabiliyor. Sonlardaki etkili bindirmesiyle dişine göre rakiplerini geride bırakmaya çalışacak olan safkan favorinin en ciddi rakibidir. (Kum pistte şansı azalacak)

KUZULLUK RÜZGARI: Son katılmış olduğu 1700 metrelik yarışında önde boş kalmasına rağmen mesafeyi kısaltamayan isim bugün istediği mesafeye dönse de bu sefer stili rakipleri Sayanca ve Kareas'ın kıskacında kalacak. Eğer bu isimlerden zamanında kurtulabilirse ağır pistin getireceği avantaj ile de fotoya uzanabilir. (Kum pistte şansı sabit)

SAYANCA: Taylık döneminin başındaki görüntüsünden eser yok. Özellikle son koşusunda çok tuttuğum bir isimdi ve kendisini özellikle takip ettim. Düzlüğe kadar rahat olmasına rağmen bir anda gerilemeye başladı ve koşuyu çok gerilerde bitirdi. O görüntüsü ile bugün stili rakiplerinin çokluğunda birincilik mücadelesine katılması bana göre zor. (Kum pistte şansı artacak)

KAREAS: Ekürisi Fevziye'nin kendisinden daha şanslı olduğunu düşünüyorum. (Kum pistte şansı sabit)

YALÇINSU: Bu ayakta çok ciddi bir bomba arıyorsanız, tercihiniz Yalçınsu olabilir. Bu tarz pistlerde iyi koşacak kan hattına sahip olan safkanın son beşinciliği de gayet iyiydi. Bir müddettir koşmuyor olsa da vasatın üzerinde hazırlıklara sahip ve bomboş bir sıkletle yarışacak. Rakipleri eksik koşarlarsa devreye girebilecek durumdadır. (Kum pistte şansı azalacak)

YILMAZKAYA & VARGIN: Mevcut form durumları ile kendilerine şans vermiyorum. 

2.AYAK

ALASER: Galoplarının özellikle sonları çok kötü olan tayın bir kaç yarış daha görmesi gerektiğine inanıyorum.

GERONIMO: Grubun çim pistteki en iyi sonuçları elde eden isimlerinden bir tanesi. Bir önceki çim yarışında yakın ara dördüncülüğü de bugünkü rakiplerine göre etkileyici bir sonuçtu. Bu sefer sıklet avantajına da sahip olan tay Maiden'dan kurtulmaya yakındır. (Kum pistte şansı sabit)

GÜNEYBEY: Son dönemde etkili yarışlar yapamayan tayın en büyük avantajı pistin ağır olması olacak. Grubun göze çarpan taylarından bir tanesi olup rakiplerinin eksik koşması durumunda devreye girecektir. (Kum pistte şansı azalacak)

ÖVÜNÇBEY: Anne hattından çok iyi bir pedigrisi olsa da bir türlü kanının hakkını vermeyi başaramayan ismin son dönemde göstermiş olduğu performans bugünkü rakiplerinin gerisinde. Yine de rakipleri eksik koşarsa devreye girecektir. (Kum pistte şansı artacak)

RAFET: Bir önceki çim pist yarışında çok kuvvetli bir sprint ile yakın ara üçüncü olurken tüm günün Maiden'larındaki en etkileyici sonuçlardan bir tanesine imza atan tay, 40'a 27'lik güzel kısa işi ile formunu koruduğunu belli ediyor. Ağır pistte de etkili koşabilecek kan hattına sahip olduğundan birinciliğin en kuvvetli adaylarından bir tanesi olacaktır. (Kum pistte şansı azalacak)

ŞERKAYA: Son çalışmaları ile şanslı olabileceğini düşünmüyorum.

BİRAYAS: Eksik çalışmaları ile şanslı olabileceğini düşünmüyorum. 

CEZAYİR MENEKŞESİ: Uzun bir dönemden beri koşmuyor olsa da nitelikli kan hattına sahip olan tay özellikle bu tarz ağır-yumuşak pistlerde çok etkili sonuçlara imza atabilecek potansiyele sahip. Bu koşuda yeri müsait olan takipçilerimizin Cezayir Menekşesi üzerinde durmalarını tavsiye ediyorum. (Kum pistte şansı artacak)

ECECANKIZI: Tayın biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

ESESKAYA: Hayatı boyunca ilk kez bir jokey ile yarışacak olması kuşkusuz kendisi için büyük bir avantaj olacaktır. Ancak son dönemde göstermiş olduğu performans ile nereye kadar gideceğini tam olarak kestiremiyorum. Koşunun kapalı kutu taylarından bir tanesidir. (Kum pistte şansı azalacak)

ESPİYA: Son çalışmaları ile şans vermiyorum.

HIRÇINKAYA: Ekürisi Eseskaya'nın daha şanslı olduğunu düşünüyorum.

MANOLYACIK: Çim pistte grubun en iyi sonuçlarına sahip olan taylardan bir tanesi. Son koşusunda kum pistte tecrübesiz aprantisi ile yarışırken bile bu tarz gruplara göz kırpmıştı. Bugün lehine şartlarda koşacak ve ağır pist kesinlikle kendisini olumlu etkileyecek. Son iki çalışmasını da Çetin Ok ile yapan tay koşunun en şanslı isimlerinin başında gelmektedir. (Kum pistte şansı sabit)

SAYEM: Son form durumu ile bu grubu geçebileceğini düşünmüyorum.

SU GÜZELİ: Şanslı pozisyonda olsa da ekürisini ön plana alıyorum. (Kum pistte şansı artacak)

3.AYAK

ELBİ: Son dönemde oldukça başarısız performanslara imza atan tayın bugün de gidebildiği yere kadar giderek bir noktada dama demesini bekliyorum.

HEAT BLAST: Son koşusunda formda isim Atakan Bey'in hafif faullerine de maruz kalırken az farkla ikinci olmuş ve harika bir performansa imza atmıştı. O gün dinçlik yarışı yaptığından bu koşuda adelelerinde sıkıntı yaşama ihtimali yüksek olsa da hem yağışlı havalarda iyi koşabilen yapısı hem de grubun uygunluğu ile ön plana alınması gereken safkanlardan bir tanesidir.

KAYMAÇİNA: Bursa'da kazandığı yarışından sonra formunu devam ettiren isim en iyi koştuğu pist-mesafede start alacak. Rakipleri de ahım şahım isimler olmadığından bir kez daha birinciliğe uzanma ihtimali bulunuyor.

LIKE A STAR: Son koşusunda çok ağır tempolardan etkilenerek başarısız bir performans gösteren isim bugün son yarışına nazaran daha sert tempoda koşulacak yarışta kuvvetli sprintini rakiplerine gösterebileceği şartlarda yarışacak. Uzayan mesafelere daha iyi tutunduğunu düşündüğüm tay günün sürprizlerinden bir tanesine imza atabilir.

FANTO GIRO: Her ne kadar daha çok kısa mesafeli yarışlarını biliyor olsak da kan hattı gereği bu tarz mesafeleri de kaldırabilecek olan safkan ayrıca ıslak kumda çok iyi koşan bir isim.  Son çalışması pek iç açıcı olmasa da bu tarz uygun gruplarda sürpriz yapabilecek potansiyele sahiptir.

ŞEKEROĞLU: Bir müddet aradan sonra katıldığı yarışını etliye sütlüye dokunmadan tamamlayan isim, çok sevdiği pist şartlarında yarışacak. Tıpkı annesi Excuse Me gibi İzmir'in ıslak kumuna bayılan Şekeroğlu nefeslenerek gireceği yarışta, mesafenin de lehine uzamasıyla birinciliğin en kuvvetli adaylarından bir tanesi konumundadır.

AYTUNGA: Son yarışları tatminkar olsa da çok zor yarış kazanan tayın bugünkü birinciliği benim için biraz sürpriz olacak. Tabela içerisinde yer bulacağını ve birincilik mücadelesine dahil olacağını düşünsem de iş birinciliğe geldiğinde geri adım atıyorum.

MAKRO MES: İstanbul sentetiğinde koştuğu son yarışında o gün için çok hazır olan Keep Time'a karşı bir varlık gösteremese de genel olarak beğenimi kazanmayı başarmıştı. İzmir-Bursa kum pistinde etkili yarışları bulunan safkan, yarışın da aşırı süratlenmeyeceğini hesaba kattığımda yağan yağmurla birlikte şansını epeyce arttıracaktır. Koşunun net favorilerinden bir tanesidir.

BAKUGAN: Bu form durumu ile kendisine şans vermiyorum.

AUCTION: Çok iyi bir kan hattına sahip olsa da şimdiye kadar yarış kazanma ışığını veremedi. Bugün için kendisinden etkili bir performans beklesem de mücadelesinin sanki tabelanın üst sıraları için olacağını düşünüyorum. Yine de bu koşuda ciddi bir sürpriz arayanlar Auciton'ı değerlendirmeye alabilirler. 

OKER: Şans vermiyorum.

BAY BLESSING: Koşunun kapalı kutu isimlerinden bir tanesi. Bu tarz ıslak kum pistlerde zaman zaman çok iyi yarışlar yapabiliyor olsa da hem mesafe kendisine biraz ters gibi duruyor hem de son koşusundan bu yana herhangi bir galobu bulunmuyor. Yine de pistin ıslaklığı ile sürpriz konumda kendisine şans verilebilinir.

COMMODUS: Son performansları ile bu grupta şans vermiyorum.

GOLD ONE: Son üçüncülüğü çok iyi olsa da mesafenin kendisi için uzun olduğunu düşünüyorum. Sürpriz konumda kendisine şans yaratabilir.

POYRAZ ATEŞ: Bu koşusuyla birlikte kesinlikle takibe almanızı önereceğim isimdir. Az yarış koştuğuna bakmayın, yarış hayatına Özbayhan'ın boyun farkı ile gerisindeki dördüncülükle başlarken; 5 aylık aradan sonra İstanbul çiminde karşımıza çıkmış ve Leave Me Alone'un hemen gerisinde yedinci olurken koşunun galibi Impressing ile arasında 1 saniyeden az farkla koşuyu tamamlamayı başarmıştı. Son koşusunda da kısa mesafeden etkilenmişti. Bugün için ilk kez kaba kumda koşacak olsa da anne hattından dolayı bu pisti pek yadırgayacağını düşünmüyorum. Pistin ıslanması da avantajına bir durumdur. Bugün iyi koşacağını düşünsem de bu yarışından sonra çok daha farklı neticelere imza atabilir. Siz en iyisi gelin bugünkü cazip ganyanı ile kurgunuza sıkıştırmaya bakın. 

4.AYAK

KIMURA: Ankara'da çok iyi yarışlar yaptıktan sonra sıkıntısı nükseden ve gerilemeye başlayan tay özellikle Kraliçe Elizabeth Koşusu'ndaki kötü görünümünden sonra İzmir'e getirilmişti. İlk kez ters pistte yarış görürken hazır ve formda rakipleri Çarçıra ile Ohiogozaimas'ın arkasında üçüncü kalırken, bugünkü rakiplerinin denginde olan isimleri çok kolay geride bırakmayı başarmıştı. Nitekim grupta koşan isimlere bakarsanız Şartlı bazında taylar olduklarını göreceksiniz ki; Kimura şimdiye kadar dört Açık mücadele görmüş bunlardan da bir tanesi kazanmayı başarmış bir isimdir. Sıklet fazlalığı olsa da koşuyu aşırı derecede süratlendirecek herhangi bir ismin bulunmaması Kimura'ya hem bu sıkleti rakiplerine verme hem de yarışın tempo geçişlerinden istifade edebilme olanağı tanıyacak. Ayrıca kendisine sıkı rakip olarak gözüken tayların da sprintlerini tamamlamalarına müsade etmeyecek. Hazırlıkları da tek kelimeyle mükemmel olan tay bana göre yarışı kazanmaya en yakın isimdir. (Kum pistte şansı sabit)

ALTIN EĞER: Bir müddet aradan sonra gördüğü iki yarış ile nefes açan isim, ağır çimde iyi koşabilecek anne hattına sahiptir. Kimura'nın eksik koşması durumunda sürpriz konumda devreye girebilir. (Kum pistte şansı artacak)

ARTIC MAN: Çim pist performansı kapalı kutu olan isim ilk kez gerçek gücünü bu pistte sınama fırsatı bulacak. Pist ağır olduğu için iyi koşabileceğini düşünüyorum. Kantarmasını tanıyan binicisi ile koşunun şanslılarından bir tanesidir. (Kum pistte şansı artacak)

GÖZÜYILMAZ: Son koşusunda etkili sprintiyle birinciliğe uzansa da bugün için rakipleri biraz daha sertleşti. Halis Karataş'ın üzerinde bulunması ise bana göre tek avantajı. Açık konuşmak gerekirse bu taya Halis değil de başkası biniyor olsa sürpriz konumuna bile almazdım ancak bu tarz yarışları kafasında çok iyi ölçüp binen binicisi ile birinciliğe ortak olabilir. (Kum pistte şansı azalacak)

KUDRETAĞA: Bir müddet aradan sonra katıldığı yarış ile nefes açan tay etkili koşabileceği şartlarda start alacak. Pisti tanıma avantajına da sahip olan isimden bugün çok farklı bir performans bekliyorum. Kimura'nın eksik koşması halinde birinciliğe uzanabilir. (Kum pistte şansı sabit)

SKY BOLT: İstanbul'da tatminkar yarışlara sahip bir isim olsa da ilk kez ters pistte şansını deneyecek ve çalışmaları biraz eksik. Sürpriz şansına yok diyemem ama ön sıralardan da kimseye önermem. (Kum pistte şansı azalacak)

STARKEŞ: Şans vermiyorum.

BİDEVİ: Son koşusunda ön tarafa gelmekte gecikince düzlük başından itibaren yaptığı ataklarda çaresiz kalan tay bugün startla birlikte ön gruba doldurmayı başarırsa daha farklı bir performansa imza atabilir. Özellikle rakiplerinden Kimura eksik koşarsa birincilik şansı bulunuyor. (Kum pistte şansı azalacak)

KURUÜZÜM: Şans vermiyorum.

LADY SMITH: Daha çok kum pistteki yarışlarıyla kendisini tanısak da anneden ağır çime aşık Ateşin Kızı ile kardeş olması bu tarz pistlerde iyi koşabileceğinin göstergesi. Gruptaki bir çok rakibine göre daha iyi bir tay olduğunu düşünsem de son koşusundan bu yana çalışma yapmıyor oluşu kafamdaki en büyük soru işaretidir. (Kum pistte şansı artacak)

MOUNTAIN PARADISE: Son koşusunda etkisiz bir performans göstermiş olsa da bu tarz pistlerde iyi koşabilecek yapısı ile koşunun sürpriz taylarından bir tanesidir. (Kum pistte şansı azalacak)

5.AYAK

DEMİRKANAT: Son dönem performansı ile kendisine şans vermiyorum. 

EYMEN: Ankara'daki son yarışında oldukça tuttuğum bir tay olsa da beklediğim gibi koşamamıştı. Bugün İzmir pistinde şansını deneyecek olup grubun geneline göre üstün bir kan hattına sahip olsa da İzmir'de hiç bir çalışma yapmaması kendisini biraz geri plâna atmama sebep oldu. (Kum pistte şansı sabit)

GÖLHAN: Yarış hayatına bir nevi bu koşu ile başlayacak diyebileceğimiz tay bu yarış için adeta M.Gönültaş ile kamp yaptı. Genel itibariyle rakiplerinin eksik koşması durumunda devreye girebilecek olsa da özellike babası Göktuluy'un diğer yavrularının çok ama çok zor yarış kazanan taylar olduğunu hatırlatmak istiyorum. (Kum pistte şansı sabit)

KALABALI: Bir önceki çim yarışında tatminkar ikinciliğe imza atan tay, pistin ağırlaşmasından da istifade edebilecek donanıma sahip. Ama son koşusundan bu yana çalışması bulunmadığından kendisini biraz geri plânda değerlendireceğim. (Kum pistte şansı azalacak)

ŞENEL: Vasat diyebileceğimiz performanslarla karşımıza çıkıyor olsa da bu sefer KG takısı çıkartılıp, dil bağı ile koşuya katılacak olan isim bu tarz ağır pistlerde de etkili koşabilecek niteliklere sahip. Birincilik şansına sahip olan taylardan bir tanesidir. (Kum pistte şansı artacak)

YILMAYANAT: Son dördüncülüğünü bugünkü rakiplerinden Kalabalı'nın 7,5 boy gerisinde elde eden taya şans vermiyorum. (Kum pistte şansı azalacak)

DİĞDE: Göstermiş olduğu son dönem performansı ile kendisine şans vermiyorum. (Kum pistte şansı sabit)

GİDENİN KIZI: Koşunun kapalı kutu isimlerinden bir tanesi olup, son dönemde dişe dokunur çim performanslarına imza atmayı başarsa da rakiplerinin kendisinden daha şanslı olduğunu düşünüyorum. Uzak ihtimal sürprizde düşünebilirsiniz. (Kum pistte şansı sabit)

HABERCİKIZ: Ağır pistte nallarını yakabilecek kan hattına sahip olup bu pistte grupta en iyi koşabilecek taylardan bir tanesi. Ancak çalışmalarındaki eksik sebebiyle kendisini biraz geri plânda bıraktım. (Kum pistte şansı azalacak)

KALSEDEN: Son ikinciliğinde çok kuvvetli ataklarla gelirken rakibinin dışına çıkamayarak içine girmek zorunda kalan, bu hamlesiyle de kazanabileceği yarışı veren isim ayrıca o gün için yaklaşık 5.5 aylık aradan sonra koşmuştu. Bu sefer artan nefesiyle sahne alacak ismin çalışmaları da bir hayli iyi. İkinci anneden Sava hattına bağlanmasıyla bu tarz ağır pistlerde çok iyi koşabileceğini düşündüğüm tay koşunun favorilerinden bir tanesidir. (Kum pistte şansı sabit)

KAMİLE: Kum pistte elde ettiği tatminkar ikinciliği ile bu yarışa katılacak olan tay grubun formda isimlerinden bir tanesi olup ağır çimde de etkili koşabilecek yapısı ile birincilik adaylarından bir tanesi olacaktır. (Kum pistte şansı artacak)

PASMANİKA: Pek ısınamadığım bir tay olup, son dönemdeki performansının da iç açıcı olmamasıyla kendisine şans vermiyorum. (Kum pistte şansı sabit)

SARIŞINKIZ: Uzun zamandır yarışmayan tayın hazırlıklarını eksik bulduğumdan şans vermiyorum. (Kum pistte şansı artacak)

TURAN PRENSES: Kum pistteki son tatminkar üçüncülüğü ile beğenimi kazanan tay, bugün çok iyi koşacağı ağır pistte çıkıyor. İzmir pistine de tamamen uyum sağlayan taydan bugün çok daha farklı bir performans bekliyorum. Birinciliğin en kuvvetli adaylarından bir tanesidir. (Kum pistte şansı sabit)

6.AYAK

GOLDEN HOOF: Ağır çimde çok iyi koşabilen yapıya sahip olan tay son koşusunu kazandıktan sonra koruduğu formu ile bu koşuya katılacak. Ancak hem sıkletinin ağır olması hem de stili rakiplerinden etkilenebilme ihtimali ile kendisini net favori olarak değil, plase olarak değerlendireceğim. (Kum pistte şansı azalacak)

ARSPET: Son koşusunda oldukça iyi bir ikinciliğe imza atan tay için pistin ağırlaşması teoride avantaj gibi gözükse de pratikte ne yapacağını tam olarak kestiremiyorum. Yine de yarış istediği gibi süratleneceği için sonlardaki etkili sprinti ile bütün rakiplerini transit şekilde geçebilir. Birinciliğin iddialı adaylarındandır. (Kum pistte şansı sabit)

HULİN: Daha çok kum piste yatkın olan tayı bu binicisi ile değerlendirmeye alamam. (Kum pistte şansı artacak)

REASONS FOR LOVE: Son koşusunda kendisine ters mesafede bile çok iyi bir sonuca imza atan isim bu sefer lehine dönen mesafede ve lehine dönen pist şartlarında mücadele edecek. Binicisi Sercan Tırpan da son koşusunda artık bu tayı tanıdı ve bugün birlikte çok daha iyi bir neticeye imza atabilirler. Favorilerimden bir diğeridir. (Kum pistte şansı azalacak)

STEP SISTER: Şeker Remziye gibi kaliteli bir kısrağın anne kardeşi olsa da şimdiye kadar onun performanslarına benzer bir sonuç elde edemeyen tay ayrıca bana göre tipik bir miler. Lehine dönen mesafede koşacak olan isim ağır çimi de sökecektir. Şanslılardandır. (Kum pistte şansı sabit)

ANGRY BIRD: Son koşusunda kendinden yaşça büyük rakipleri yanında son metrelere kadar birincilik mücadelesi içerisinde kalan isim, uzun zamandan sonra gördüğü iki yarışı ile yeterli nefese ulaştı. Bu sefer çok daha uygun rakiplerinin karşısına çıkacak ve kendisine yarış içerisinde iyi yer tutmasına yardımcı olacak olan en iç kulvardan çıkış yapacak. Ağır pistte etkili yarışlar yapabileceğinden kurgumun favorilerinden bir tanesidir. (Kum pistte şansı artacak)

OVAL PEARL: El değiştirdikten sonra çok iyi yarışlar yapan isim bir türlü şeytanın bacağını kıramadı. Ancak öyle ki koştuğu rakiplerinin performanslarına bakarsak sınıfının KV olduğunu kolayca görebiliyoruz. Birlikte katıldıkları son yarışını sadece iyi yer tutarak kazanan Cross The Line, KV mücadelede Temelhan ve Demirtütün arkasında üçüncü olurken bir çok kalifiye ismi kolaylıkla geride bırakmıştı. Aynı şekilde Royal Bike ve Festük gibi sınıfını belli eden tayları da son koşusunda kolayca geride bırakmıştı. Bugün uygun rakipler yanında start alacak olup, ağır çimde oldukça iyi koşacağını düşünüyorum. Favorilerimden bir diğeridir. (Kum pistte şansı sabit)

DIDYME: Koşunun kapalı kutu isimlerinden bir tanesi. Ağır çimde etkili koşabilecek olup İzmir pistinde koştuğu bir önceki yarışında çok iyi bir sonuca imza atmıştı. Rakiplerinin eksik koşmaları durumunda günü büyük bir sürprizle kapatabilir. (Kum pistte şansı azalacak)

PHOSPHOROS: Ağır pistte etkili koşabilecek bir tay olsa da son koşusundaki performansını hiç beğenmediğimden uzak ihtimal sürprize atıyorum. (Kum pistte şansı azalacak)

LIKE THE WIND: Şans vermiyorum.

DAISY BLUE: Bu tarz yarışlarda zaman zaman etkili sonuçlar alabilen tay, rakiplerinin eksik koşması durumunda birinciliğe uzanabilecek donanıma sahiptir. (Kum pistte şansı azalacak)

LADY PERRY: Uzun zamandan beri yarışmayan tayın çalışmaları da pek etkileyici değil.

HİLAL BEY: Bu tarz yarışlarda zaman zaman etkili sonuçlara imza atabilen bir isim olsa da kendisini rakiplerinin bir adım gerisinde görüyorum. Uzak ihtimal sürprizde düşünebilirsiniz. (Kum pistte şansı artacak)

COYOTE: Henüz bu grubu geçebilecek kadar nefeslendiğine inanmıyorum. (Kum pistte şansı artacak)

UNSTOPPABLE: Ağır çimin en çok yarayacağı taylardan bir tanesi kuşkusuz Unstoppable. Bu tarz bir grupta bu mesafede çok iyi bir ikincilik elde ettikten sonra beklenilen performansı gösteremese de bugün için saha şartlarını lehine kullanarak sonuca uzanabilir. Favorilerimdendir. (Kum pistte şansı artacak)

NARDAĞI: Son koşusunda çok tuttuğum bir isim olsa da bir türlü arttırmayı başaramamıştı. Bu tarz ağır pistte çok iyi koşabilecek anne hattının hakkını verse bile kendisini geride sürpriz şansına sahip isimlerin arasında tutuyorum. (Kum pistte şansı artacak)

Mevzu Ganyan


Diğer Yorumları:

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.