porno izle sohbet tubidy tubidy

Cazip Safkanlar (3.ayakta önemli uyarı)

İlk koşuda YELLOW APACH'nin kazanmasını bekliyorum.

6lı ganyanın başlangıç koşusu 4 yukarı İngilizlerin mücadelesine sahne olacak.Kaba kumda çok farklı koşan ve aprantisi H.Gün ile uyumlu olan SANTO DOMİNGO koşuda ilk şanslı gördüğüm safkandır.Sert tempoyla koşuya başlayacak safkan, birkaç stili rakibi olmasına rağmen sert tempoyu görenler bence safkanın üzerine gitmeyecektir.Dolayısıyla uygun sikleti ile çıktığı gibi bitirebilir.
 Bir önceki koşusunda çok iyi olan SPEED OF LİGHT son yarışında çok erken kapışmaya girdiğinden sonlarda öndeki ikiliyle arası bir hayli açılmıştı.Bugün için daha etkili koşup, özlediği birinciliğe uzanabilir.
 Bir önceki uzun mesafeli koşusu çok iyi olan, geçen hafta ise kısa mesafede sonlardaki çok güçlü sprinti ile kazanan SALİMCAN yine lehine olan uzayan mesafede iyi koşacaktır.Geri kalan gruptan ise sprinter safkan RAMAYANA’yı kurguma alacağım.

6lı ganyanın ikinci ayağında DOLUDİZGİN Ankara’da bir türlü rahat koşamadı.Yarıştan önce sürekli ter yapan tay hipodromda rakımı yüksek hipodromda rahat edemediğini belli etmişti.Nitekim Ergün Ağabey Şahpazlı’nın da moletinde sorun çıkmasıyla Ankara’dan vazgeçip tekrar Bursa’ya döndü.Doludizgin 1 aydır fazla sıkılmadan bu koşuya hazırlanıyor.Pisti sevdiğini zaten biliyoruz.Her ne kadar kuma yatkın olsada bu koşuda ilk şansı vereceğim taydır.Rakiplerini ise biraz kalabalık tutacağım.Son yarışları iyi olan YAPRAKHANIM, hala maiden olmasına rağmen DOKTORKAYA ve HIRÇINTAY, takibimdeki TUMBUL HADİSE, kazandığı yarışın ardından ara verip bu yarışa iyi hazırlanan TEMİZ SOYLU, İzmir’den erken gelip pisti tanıyan LATİKA ve HAZALIMKAYA yazacağım safkanlardır.

Günün üçüncü ayağında ağır sikletine rağmen ilk şansı ESKİŞEHİR BEYİ’ne vereceğim.Bir önceki çim pist yarışını çok beğendiğim safkan, o gün için erken atağa kalkmış ve Burkal’a saldırmıştı.Her ne kadar kolay mağlup olsada ben o gün safkanın çimini çok beğenmiştim.Son kum yarışında ise tatminkar bir sonuç elde etti.Bugün için daha uygun yarışta çim piste çıkacak.Yine ataklarına erken başlayacağını düşünüyorum ve ilk şanslı safkan olarak öneriyorum.
 Son 3 yarışından ikinci olarak ayrılan İNEGÖLLÜ artık Pesen’i geçmek için elinden geleni yapacaktır.Son yarışında aralarda sıkışmasından dolayı Pesen’i kaçırmış, buna rağmen kendisi etkili ataklarla gelip farkı oldukça azaltmıştı.Bugün tercihli startla dış kulvardan çıkacak safkan koşuyu daha iyi yerlerde ve ön grupta takip edip bu defa zaman kaybetmek istemeyecektir.Uygun sikleti ve uyumlu aprantisi ile ikinci şanslı safkandır.

4’te 4 yapan PESEN ise hala uygun siklet bulmasıyla kurgumda muhakkak yer alacak.

(Bursa ile gündüz yaptığım görüşmelerde BERKAYIN OĞLU'nun şanslı olduğu kanısına vardım.Temponun yavaş geçeceği koşuda, stili jokeyi ile önde tempoyu yavaş sürükleyecek safkana dikkat etmekte yarar var.)

6lı ganyanın dördüncü ayağında biraz cazip olacaksa da ben tuttuğum safkan olan BEST OF ANGEL’i günün bankosu olarak değerlendireceğim.Sürekli takibimde olan bu kız, beklediğim performansı son iki yarışında yansıtmaya başladı.Önce uzun mesafede Serkancan kazanırken yakın ara dördüncü oldu.Son yarışında ise kısa mesafede bir türlü açılıp, yarışa kendisini tam olarak veremesede sonlarda iyi gelerek koşudan ikinci olarak ayrılmıştı.O gün arka grupta yol bulma sorunu yaşayıp geç kalmasa ve sprintini tutturabilse bence kazanırdı.Bugün ise istediği uzun mesafede, ben kazanmasını bekliyorum.Biraz riskli de olsa günün bankosu olarak değerlendireceğim.

Günün beşinci ayağında ilginç bir safkanla başlayacağım.Aprantilere ait bu koşuda, koşuya katılan safkanlar arasında tek bir safkan önde gidiyor.Diğer safkanlar içerisinde tempo yarışı yapan başka bir safkan yok.Önde giden tek bir safkan var o da, 63 kiloluk sikleti ve yarış arasıyla bu koşuya gelecek olan SİNEMTAY..Eğer aprantisine iyi direktif verilir ve önde tempoyu belirle talimatı verilirse kilodan hiç etkilenmeden, dinçlikle çıktığı gibi bitirebilir.Dikkat etmekte yarar var.

Diğer safkanlar arasından ön grupta gidecek SABOTEUR, formda kısrak STEP SISTER ve HOLY ROCK yazarak bu koşu geçilir.

Günün son ayağında ilk şansı SHOWMAN’e vereceğim.Son iki yarışında çok değişen safkan, önce Cuci’yi geçmiş, son yarışında ise çimde sert rakipler yanında başarılı bir tabela yapmıştı.Bu kez lehine dönen pist ve mesafede, uyumlu aprantisiyle yine kazanmak için sahada olacaktır.
 Rakip olarak yanına takibi bırakmayacağım KURUCAŞİLE ve EFEKAN’ı işaretleyeceğim.

Bursa:
1.ayak: 3,6,2,1
2.ayak: 1,4,10,12,6,5,3,2
3.ayak: 1,4,3,9
4.ayak: 8 BEST OF ANGEL
5.ayak: 2,3,1,6
6.ayak: 10,9,7

 

Uğur Asar


Diğer Yorumları:

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.