porno izle sohbet tubidy tubidy

<< Arşive Dön

Zevkli Koşular

İlk Ayak:

& Performansı tutarlı olmayan dişi araplarının şartlı 3 mücadelesinde ilk ayaktan riske girmek istemiyorum.Ben de HEPSİ olarak işaretlenecektir.

İkinci Ayak:

1) Koşuda ilk şansı MY MADONNA'ya vereceğim.Beni tatmin etmeyen bir 2li dönemi geçiren bu dişi tay, 2012 sezonunda Adana çiminde gördüğü iki koşuda fikrimi çok değiştirdi.Kumda yarış gördükten sonra çıktığı ilk çiminde grubu sürklase edip kazanması, son yarışında da tatminkar bir koşu çıkarması tay hakkında düşüncelerimi iyi yönde değiştirmeye yetti.Bugün baktığımızda hemcisleri arasında startla birlikte liderliği alırsa büyük ihtimalle önde istediği tempoyu kuracaktır.Kendisini tanıyan jokeyiyle ilk şanslı tuttuğum isimdir.

2) Henüz 4 koşu koşup, bu koşularının tümü sentetik pistte olan COLOMBIANA herkes gibi benimde çime çıkmasını beklediğim dişilerden birisi.Danehill oğlu ROG'un bu kızı bu yarış için yaptığı galoplarında mükemmel dereceler ortaya koydu.Çok daha iyi koşması gereken çim pistte, dişi tay deneme öncesi ilk çim provasına çıkacak.Bugünkü performansı dişi tay deneme içinde büyük yol gösterici olacaktır.Ben iyi koşacağını düşünüyorum.

3) Pan River'ın anne kardeşi Volda River'ın Unaccounted For'dan olma kızı DANSING RIVER'da ilk kez çim piste çıkacak taylardan birisi.Ben bu dişi tayın çimde nasıl bir performans sergileyeceğini kestiremiyorum.Çime yatkın bir anne hattı olmasına rağmen, kısrak babası Mujtahid ve babası Unaccounted For'un çaprazlaması beni düşündürüyor.Gücünden ve performansından şüphe etmiyorum bu dişinin ancak, çimde nasıl bir koşu koşacak merakla bekliyorum.Bugünkü koşusu herşeyi gösterecek bana kalırsa.Merakla izleyeceğim taylardan birisidir.

Yarışın gidişatı bence 3 safkanı çok ilgilendiriyor.Eğer beklediğim gibi My Madonna öne çıkarsa Queen Amidala ona çok fazla pres uygulayamaz.Ancak beklediğim bir tayda stili dışı koşup tempoyu yükseltebilir.

4) Aslında temponun çok yavaş geçmeyeceği aşikar.Bu yüzden Adana'da son dönemde iyi form tutan AIR BORN performansını bu piste de yansıtabilirse her türlü şanslı duruma gelecektir.O yüzden bu tayı muhakkak kurgumuza dahil edelim.

5) Geriye kalan taylardan ise PROSECUTOR'u kesinlikle atlamak istemiyorum.Ancak bu tayda benim için kapalı kutudur.İkili döneminde sentetikte çok iyi koşarken çim piste bu performansını yansıtamıyordu.Üstelik ara ara startta kalma sorunu da yaşıyor.Startta kalmasa bile gerilerde bekleyecek olmasından dolayı temponun aleyhine işleyeceğini düşünüyorum.Bütün bu olumsuzluklara rağmen yinede kurguma almak istiyorum.Ben kurguma alacağım ancak siz kendiniz bu taya kararınız veriniz.

6) Bunun dışında ise belki kimileri için fazla hayal perest görünecek ancak DINARA'yı kurguma alacağım.Geçen yıl vasattan öteye çıkamayan bir dişiyken, aradan sonra çıktığı ilk yarışta virajı en geri dönüp içerlerden gelerek koşuyu kazanmayı başardı.Son yarışında ise yine gerilerden gelip tatminkar bir sprintle tabelayı tamamladı.İdman pistindeki dereceli galopları ve daha iyi koşması gereken çim piste de çıkacak olmasıyla ben kurgumdan eksik etmeyeceğim.

Üçüncü Ayak:

& Günün bankosu bence WILD AVALACHE olacaktır.Başarılı kır safkan, bu tip kısa mesafelerde her daim iyi koşular çıkarıyor.3 ay aradan sonra bir yarış görüp, akabinde 3 hafta önce çim piste çıkan safkan starttan çıktığı gibi koşuyu kazanmayı başarmıştı.Bugünde farklı bir şey olmayacağını düşünüyorum.Ağır kilonun tempo atların etkilemediği her fırsatta dile getiriyoruz.Çünkü ağır kilo sprinter atların daha yavaş ivmelenmesine sebep verirken, henüz başta ivmesini kazanan kaçak atlara bir dez avantajı olmuyor.Gruba baktığımızda zaten, WILD AVALACHE'ın yine önde boş kalacağını görüyoruz.Bu grupta kolaylıkla liderliği almasını beklediğim safkan, en ciddi rakiplerinden birisinin ekürisi Lady China'nın olduğu bu koşuyu kazanmasını bekliyorum.Günün bankosudur.

Dördüncü Ayak:

& İlk şansı ALWAYS PRESIDENT'a vereceğim.Startla birlikte öne doldurup tempoyu belirlediği koşularda başarılı olan safkan bugün bunu daha rahat yapabilecek.Çünkü az atlı koşuda öne doldurduğu taktirde bu gruba temposunu kabul ettirecektir.Daha önceki performanslarında gördükki gücünü erken kullandığında dahi fotoyu önde bulabiliyor.Bugünkü koşuda da yine aynı taktikte sahaya çıkıp grubu bölmeye çalışacaktır.Bunu da başaracağını düşünüyorum ancak ne olursa olsun ideal mesafesinde BELMONT'suz kupon yapılmaz.Kanama sorunu yaşadığı İzmir'deki koşudan sonra İstanbul'a gelip sezon öncesi sorunsuz bir koşu çıkaran safkan, bu koşuya hedef olarak girecek.50 günlük yarış arası olmasına rağmen idmanlarına hiç ara vermeden bu koşuya çok iyi hazırlandı.Baştada belirttiğim gibi ideal mesafesinde ne olursa olsun şans verilmeli.

Beşinci Ayak:

& Koşuda performansını en çok merak ettiğim isim ÇETİNYÜREK olacak.İzmir'de kazanarak başladıktan sonra, bir beşincilik alıp geri alınan safkan İstanbul'a gelip düzenli hazırlık yapmış ve bu koşuya girecek.Pisti ne derece iyi koşar bilmiyorum ama ters bir koşu çıkarırsa şaşırmayacağım.Başarılı bir sezon geçirdikten sonra ara verip bir koşu gördükten sonra uygun gruba çıkacak olan KOCABEYİM, önde istediği tempoda giderse İLKAĞA, son yarışları tatminkar olan SOYSÜREN ve İzmir'de bir türlü start sorunu giderilemeyen KIZILCIK yazarak bu koşuyu geçiyorum.

Son Ayak:

& 3 yaşlı İngiliz erkek taylarına mahsus Kv 7 Cihangir Koşusu.Koşuda şans verdiğim safkanlar hakkındaki görüşlerim sırasıyla;

1) SUNDANCE KIT: Amerika doğumlu, ithal bu tay bence koşunun en şanslı ismi olacak.Pedigri olarak bence zayıf hatlara sahip olmasından ve şuana kadar koştuğu koşulardan çıkardığım kadarıyla tayın sınırlı bir gücü var.O yüzden daha üst düzey koşularda başarılı olabileceğini zannetmiyorum ancak bu koşuya gücü yetebilir.Çünkü ilk kez çime çıktığı son koşusu olan Orhan Meker'de performansını çok beğenmiştim.Hatta bana göre kazanandan daha iyi koşmuş ve güzel aksiyonlar sergilemişti.Gerilerden gelip, fotoyu öndeki iki safkanın dibinde bitirmesi ve sprintini çok seri atması beğenimi kazanmıştıAyrıca bu gün ilk kez kapalı gözlük ve dil bağı aksesuarının yanında kulaklık aksesuarı takılması da tahminim H.Karataş'ın önerisidir.Dolayısıyla yarış içinde seslerden korkmadan yarışa kendini daha rahat verebilirse birinciliğe adını yazdırabilir.

2) İkili dönemini Ankara'da başarıyla bitiren KING OF PERSEPOLIS 2012 yılını bu koşuyla açacak ama oldukça tatminkar hazırlıklara sahip.Mart ayının ortasından bu yana galopta olan tay, özellikle son işlerinde çok iyi dereceler çıkarmış.Kendisini tanıyan jokeyi ile uygun grupta unutulmaması gerekir.

3) Geçen yıl bu koşuyu kazanan White Ram'in koşu takviminin hemen hemen aynısıyla bu koşuya gelen CİHANIM ilk çim koşusuna adım atıyor.Son iki uzun mesafeli koşuda iyi derecelerle fotoyu önde geçen tay boş at olmadığını göstermişti.Bin Ajwaad x Danehill çaprazlamasına sahip tay uzun mesafeli çim yarışlarında bana göre çok iş yapacaktır.Zaten Cihanım'ın çaprazlamasından yani Rainbow Quest x Danehill çaprazlaması yurt dışında bir çok iyi at çıkardı.Bu mesafe Cihanım için biraz kısa ama yinede etkili olabileceğini düşünüyorum.Zaten bu koşuyu da kazanırsa Gazi puanını şimdiden garantilemiş olur.Eğer ilgilileri bu koşudan sonra Erkek Tay Deneme koşmayıp, tayı Sait Akson ve Gazi takvimiyle koşarsa tay daha başarılı olacaktır.Ama herşeyden önce bugünkü performansı çok önemli olacak.Üçüncü sıradan şans verdiğim taydır.

Ben bu 3 tayı çok önde tutuyorum.Başka tay soracaklara ise INSEPTION ve SIERRA BLANCA'yı önerebilirim.

İstanbul:
1.ayak: HEPSİ
2.ayak: 6,2,3,1,7,4
3.ayak: 1 (2) WILD AVALACHE
4.ayak: 3,4
5.ayak: 1,5,2,6,8
6.ayak: 9,6,2 / 5,8


Bol Şanslar..
 

Uğur Asar


Diğer Yorumları:

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.