porno izle sohbet tubidy tubidy

Kısa Kısa

1.AYAK: 4 (PASİFİKA)

2.AYAK: 6,1,2,7,3

3.AYAK: 10,11,8

4.AYAK: 5,9,2,1

5.AYAK: 5,2,3,,7,6,4

6.AYAK: 6,4,,7,11,3,10

*Son koşusunda minimal kurgulara banko olarak önerirken orta mesafeli ve normal ölçümlü çim pist koşularında hiç geçilmediğini vurguladığım Pasifika için eğer galop yapmış olsa idi günün en sağlam bankosu olarak sizlere lanse ederdim tarzında bir cümle kurmuştum. Nitekim Pasifika galopsuzluktan hiç etkilenmeyerek yarışı kolay şekilde kazanmayı başarmıştı. Emotion Girl'ün erkenden öne gelmesine rağmen hiç bir şekilde temposunu zorlamayan kısrak artık iyice alıştığı pistte tekrardan boy gösterecek. Her ne kadar Ankara'da olası bir yağmur söz konusu olsa da gerek anne kardeşi Confidence'ın gerekse de annesi Twist Of Faith'in bu tarz pistlerde iyi koşmasını baz alırsak kendisi için herhangi bir sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Yine galobunun olmamasına rağmen, galopsuz koşmaya alışık bir isim olduğunun tekrardan altını çizmek istediğim Pasifika, bu kez koşuda herhangi süratli bir ismin bulunmamasını da iyi değerlendirecek olup starttan çıktığı gibi kendi temposunu rakiplerine kabul ettirerek bir kez daha fotoyu önde geçmeye yakındır. Program üzerinde başka bir bankom olsa idi en azından sağlam kurgular için İnderesi ve Gazi Begoviç takviyesi yapmak isterdim ancak bu şartlar altında verebileceğim en mantıklı karar Pasifika'yı günün bankosu olarak sizlere önermek olacaktır.

*İkinci ayak için herhangi bir şey söylemeye gerek duymuyorum. Kurgumda bulunan tayların dışına çıkması benim için büyük sürpriz olacaktır.

*Mustafa Aga, Bart, Full Time Tragedy ve Angel Of Rain gibi süratli isimlerin buluştuğu Eskişehir Koşusu'nda ilk şansı Fluent'e verdim. Son koşusunda dışarıdan kuvvetle gelerek tabelanın son sırasını elde eden tay için, bugün koşunun o güne göre çok daha sert tempolarda geçecek oluşu ve mesafenin 200 metre uzaması gibi avantajların yanısıra anne kardeşinin Gilletter gibi yağmuru, çamuru çok seven bir safkan oluşu ve Fluent'in de bu tarz iklimsel olaylar doğrultusunda performansının bir anda iki katına çıkabilme ihtimalini de göz önüne aldım. Violent Storm, yarışa çok zor adapte olan bir tay. Eğer startla birlikte 200-300 metre boşa koşmaz ise uzayan mesafede etkili sprinter yapısıyla rakiplerinin önünde fotoyu önde geçebilir. Son olarak ise Bursa'da katıldığı yarışında startta 10 boy civarı oyalanmasına rağmen dördüncü olan Atabaş, lehine dönen sert tempo ve pist şartları ile birinciliğin kuvvetli adaylarından birisi olarak lanse edeceğim son isim olacaktır. 

*Cadillac Jack'in startla birlikte forse edeceği koşuda bir şekilde kesilmesini bekliyorum. Kendisini yakın takibe alacak olan Kiss Of Steps, Al Pacino ve Sabah Güneşi'nin özellikle düzlük üstü buluşmalarına sigorta olarak bomboş sıkleti ile Lunar Relative'i almayı uygun buldum. Benim kurgumda başka bir isim yer almayacaktır.

*No Joke, çok sık koşmuyor olsa idi günün tatlı banko alternatiflerinden bir tanesi olabilirdi. Bu kez yaşıtları yanında start alacak olan isim uygun kilosu ile de bu adaylığı hak ediyor gibi gözükse de 65 günde 12.800 metre yarış + galopları bulunan bir atı banko olarak kurgulara işaretlemek benim gözümde büyük bir risktir. Uzayan her metrede çok daha iyi koşacağına inandığım Suçatılı ile ön tarafta istediği tempoyu bulması halinde bir kez daha kazanacak güçte olan Front Runner'ı minimal kurgulara yeterli görsem de geniş kurgular için Lanista, son koşusuyla sorunlarından kurtulduğunu gösteren Gazi Çeçen ve Alieren'i önermek durumundayım.

*Altılı ganyanın kapanış mücadelesinde ilk şansı kesinlikle Emirsoylu'ya veriyorum. Bu kez lehine dönen, yani iyice kısalan mesafede gerçek gücünü rakiplerine kabul ettirmesini beklediğim tay, iyileşen yarış galoplarıyla da sonlardaki ivmeli sprintiyle kazanmaya çok yakındır. Minimal kurgular için en kuvvetli rakibi Canateş olacaktır. Ancak sağlam kurgulara özellikle yağışın şiddetlenmesi ve pistin yumuşayıp, ağırlaşması ihtimalini göz önüne alarak üzerine bu kez kendisini çok daha iyi kontrol edeceğini düşündüğüm jokeyini alan Birlale, İzhan'ın anne kardeşi olması sebebiyle yağmurlu havalarda bambaşka bir performans gösterebilecek olan İzkar, yine aynı tarz sebepten Fasıla ile bu pist mesafede Canateş arkasındaki ikinci kaldığı yarışının benzerini yapabilir ve bu kez sprint mesafesini iyi ayarlarsa Labada'yı önermek istedim. 

Total Programda Yağmurda (4 üzeri ölçüm) Ekstra Performans Gösterebilecek Atlar:

1.AYAK: Gazi Begoviç
2.AYAK: Perişankız,Hicazkar,Gülgüzeli,
Ağcangülü
3.AYAK: Fluent, Atabaş,Angel Of Rain
4.AYAK: Balkania,Lunar Relative
5.AYAK: Last Sultan,Suçatılı,No Joke,Gazi Çeçen,Ali Eren,Mastermind
6.AYAK: İzkar,Birlale,Labada

Önemli Not: Bu verdiğim atlar yalnızca yağmur ile birlikte pistin ağırlaşması durumunda potensiyellerinden daha fazlasına çıkabilecek olan isimlerdir. Benim kurgum zaten yumuşak piste göre dizayn edildiğinden hiç bir şekilde değişmeyecektir. Yalnızca yerim olsa idi ikinci ayakta Gülgüzeli ile dördüncü ayakta Balkania'yı kurguma ilave edebilir, ayrıca Birlale ile İzkar'ı minimal kurguma çekebilirdim. Bu liste tamamen takipçilerimize ekstra kolaylık olması açısından oluşturulmuştur.


ALTILI GANYAN(4/7/8/9/4/10) : 3.895,44 TL , BEŞLİ GANYAN(7/8/9/4/10) : 1.039,76 TL , DÖRTLÜ GANYAN(8/9/4/10) : 135,27 TL , ÜÇLÜ GANYAN(9/4/10) : 11,52 TL

 

 

 

 

Mevzu Ganyan


Diğer Yorumları:

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.