porno izle sohbet tubidy tubidy

İstanbul'da İki Kısrak Kazanmaya Yakın..

İlk Ayak;
 

& Banko olarak değerlendireceğim kısrak, 10 numaralı ŞEHRİNAZ olacaktır.

** Geçen yılki çok daha etkili yarışlarıyla dikkat çeken kısrak, kış sezonunda izmir kumunda ve çiminde gereken başarıyı elde edemedi.Yaz sezonun açılması ile birlikte İstanbul'a geldiği ilk 1600 metre çim yarışında bu pisti ne kadar çok sevdiğini kanıtlarcasına bir yarış yaptı. 61,5 kilo ise U.Polat idaresinde piste çıkan safkan, yarışı gerilerde takip etmiş, düzlük dönülürken elde grubun en dışına çıkmıştı.Son 200'e gelinirken hala elde olan safkanın aprantisi, bu metreden sonra teşviklere başladı.Ancak, ağır sikletinin vermiş olduğu etkiyle sprintini kuvvetlendiremedi. Öndeki ikilinin arkasında üçüncülükte kalıcağını anlayınca aprantisi enseye bastı, bu yüzden foto önünde de Aygüzeli'ne üçüncülüğü kaptırınca koşudan dördüncü olarak ayrıldı.Bugüne kadar sentetik pistte bir başarı elde edemediği içinde son  yarışını kesinlikle ölçü almıyorum.

* Bugün için, hem sevdiği piste dönecek hem de uygun rakipler yanında H.Karataş ile start alacak.Bunun yanında, o gün kazanan Dilekkaya'nın kilosu artarkan, Şehrinaz'ın kilosu normale dönmüş durumda.O yarışın ikincisi Busenaz'da kilo problemi yüzünden yaklaşık 3 aydır yarış kazanamayan apranti İsmail Koyuncu ile start alacak.Çim pistin normale dönmesi de bir nevi avantajına görünüyor.


Sonuç olarak, vasat kısraklar arasında kazanmaya çok yakın olduğunu düşündüğüm ŞEHRİNAZ günün ilk bankosudur..


Beşinci Ayak;

& Banko olarak değerlendireceğim bir başka kısrak ise STEEL CAT'tir.

** Geçen yıl ve bu sezonun başlangıcında arkadaşım Selim İpek'le bütünleşen kısrak, tam istenilen kıvama gelince Selim'den alındı.Miss Hawai arkasında ikinci kaldığı yarıştan sonra suçlu ilan edilen Selim, hiçbir jokeyin düşmek istemediği bir duruma düştü.Bu kısrak için, çok sayıda eküriyi geri çevirdikten sonra  burdanda darbe yemesiyle çok kötü duruma düştü.O yarışa eksik nefesle giren kısrak, son metrelerde geçilince suç jokeyine kaldı.Yarışın tempoları ortada, eksiksiz bir Steel Cat'in bu tempolardan sonra geçilmesi imkansız bir hal alacakken, ilgilileri kendilerini kandırarak suçu Selim'e yükledi.Bu olaydan sonra Selim'in dedikleri hala aklımda.'Hayat işte böyle bir şey, kimileri çalışır çabalar uğraşır, hatası olmasada hatalı ilan edilir emekleri boşa çıkar. Kimiside evinden, sıcak yatağından kalkmadan pek bi mücadele vermeden kahraman ilan edilir. Dünyadaki adalet terazisi yanlış tartıyor..' Bu cümleler sonunda diyecek bir şey bulamıyorum.Bu konu uzar gider.

Neyse, o ikinciliğinden sonra sentetik pistte rakiplerini yanına yanaştırmadan kazanan kısrak için rakipler biraz daha güçlenmeye başladı.1500 metre mesafe de yine sentetik pistte N.Şen'e emanet edilin kısrak, %100 kazanacağı yarıştan, jokeyi tempoyu ayarlayamadığı için son metrede geçilerek koşudan ikinci olarak ayrıldı.Son yarışında ise, 1501 metre gitmez denildiği için pek bir mücadele beklemiyordum açıkçası.Gram Altın ve Amed Kızı şeklinde başlayan koşuda, son 400'den sonra kolay şekilde liderliği alan kısrak yine kazanacağı yarışı kaybetti.Birilerinin N.Şen'e kısrağın kamçı ile yarışa tutunmadığını, daha da yarışı bıraktığını söylemesi gerekecek sanırım.

Bu yarıştan sonra Selim'in dediklerinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha net bir şekilde anladım.Bir yarışta suçlu ilan edilen emek veren biriyle, safkanla yarıştan yarışa buluşan, iki yarış üst üste kaybeden ama hala deklare edilen bir jokey. Bu dünyanın terazisi yanlış tartıyor.


Neyse, dağıtmadan konuyu toplayalım.STEEL CAT'i bu rakipler yanında açıkçası grubu sürklase etmesi gerekir.Çünkü bunu yapabilecek yeteneğe de fazlasıyla sahip.Nürettin kamçı yerine teşviği ön planda tutarsa, bu rakiplerini büyük olasılıkla geride bırakır.Son iki yarışında anlamsızca dili bağlanan kısrağın, bu yarışta dili bağlanmadan koşacak olması ve artık tamamıyla yerine oturan form durumu ile bu rakipleri arasında fotolayacaktır.Günün ikinci bankosudur..

 

İstanbul Kuponum;
1.ayak: 10 ŞEHRİNAZ
2.ayak: 9,5,3,1,8,2,12
3.ayak: 5,6,7,1
4.ayak: 7,6,8,1,2,4
5.ayak: 2 STEEL CAT
6.ayak: 13,14,5,9,1,7,3

Kupon Miktarı: 58,80  ..

Eğer N.Şen'e güvenebilsem, sadece STEEL CAT üzerine daha yüklü bir oyun girerdim.


HERKESE BOL ŞANSLAR..

Uğur Asar


Diğer Yorumları:

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.