İyi ki varsın Guiza
Zenyatta için bir şiir
At sakladım, 8. oldu
Komiserler çıldırtıyor
Bir şans hikayesi

Şirinyer Fairson'ı ağırlıyor

Kumun şampiyonu, yarış hayatına başladığı Şirinyer'de start alacak

ŞAMPİYONUN İZMİR SEFERİ

O , Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi sınıf ingilizlerinden biri... O, Gazi Koşusu kazanmış bir annenin yavrusu... O, karnesi başarılarla dolu bir şampiyon... O, FAIRSON...

Yarış yaşamına , 2 yaşlılığının sonlarında , İzmir'de , çok sevdiği kum pistte bir KV mücadele kazanarak başlayan FAIRSON , ardından 3 yaşlılığında İstanbul'un yolunu tuttu. Amacı, annesi gibi  koşuların en büyüğü olan, Gazi Koşusu'nu kazanmaktı. Gazi Koşusu provalarında çim pistteki isteksiz görüntüsü kendisini de bu hayalinden uzaklaştırmış oldu. İlk defa çıktığı Bursa kumunda rakiplerini affetmeyen safkan, tekrar İstanbul'a dönüp iki kum yarışı daha kazandıktan sonra, bu sefer Adanalı hayranlarıyla buluşmak için 3 yaşlılığının son günlerinde Adana'ya gitti.İlk defa sahneye çıktığı Adana Hipodromunda GR3 bir koşu kazanarak yarışseverleri selamlayan FAIRSON, artık herkesin dilinden düşmeyen bir isim olmuştu.

FAIRSON 2007'ye de hızlı bir giriş yaptı. Yurtdışında da kendisinden söz ettirmek isteyen şampiyon, bu sefer GR3 bir koşu için Dubai'deydi. Sert rakipler arasında sevdiği kum pistte başarılı bir dördüncülük elde eden safkan, göğsümüzü kabarttıktan sonra yurda geri döndü. Ankara-İstanbul arasında mekik dokuduktan sonra kış sezonunda Adana'yı tercih eden şampiyon, başarılı performansının devam etmesiyle soluğu yine İstanbul'da aldı. 2008'in sonlarında, kendisini FAIRSON yapan İzmir Hipodromunda bir GR3 koşu kazanan şampiyon, ardından Adana ve İstanbul'da seri birincilikler elde etti. 2009 yazında İstanbul Veliefendi Hipodromu'nun yenilenen sentetik kum pistinde iki yarış görüp başarısız kalan safkan, Bursa ve Ankara kumlarındaki birincilikleriyle kendini yeniden buldu.2010 yılına da Adana'da merhaba diyen şampiyon, katıldığı son üç koşusunda da fotoyu önde geçmesini bildi.

Bugün 14 Mart 2010... En son 9 Ekim 2008 tarihinde, yarış yaşamına başladığı İzmir Hipodromunda görülen şampiyon, bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu(A3) için Şirinyer kumuna ayak basacak...Kendisini en iyi tanıyan jokey Selim Kaya ile start alacak olan şampiyon, başarılarına bir yenisini daha eklemek isteyecek... Otoritelerin ve yarışseverlerin en fazla şans tanıdığı isim olan, kendisini izlemekten zevk aldığımız FAIRSON'a  bugünkü koşusunda ve geri kalan yarış yaşamında başarılarının devamını dileriz... Ayağın her daim düz bassın ŞAMPİYON... (Metin Erkuş)
 

GALOPTURK'TE 2010

11 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 453 TL

14 Ocak İzmir B.Alperenoğlu 1584 TL

15 Ocak İzmir Ayhan Aziz 156 TL

19 Ocak Adana Hasan Dolmaz 168 TL

19 Ocak Adana Ayhan Aziz 168 TL

21 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 1277 TL

23 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 162 TL

27 Ocak İstanbul Saruhan Kızıltaş 143 TL

27 Ocak İstanbul B.Alperenoğlu 143 TL

27 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 143 TL

2 Şubat Adana Saruhan Kızıltaş 5918 TL

4 Şubat İzmir B.Alperenoğlu 1310 TL

7 Şubat İzmir Hakan Dilmen 424 TL

17 Şubat Adana B.Alperenoğlu 2863 TL

23 Şubat Adana Hakan Dilmen 149 TL

2 Mart Adana Saruhan Kızıltaş 549 TL

6 Mart Adana B.Alperenoğlu 42.364 TL

Koşu Sonuçları

Son 5 Yorum

1 teknik analizlerinizi sürekli takip... - gökhan kuzu
2 Gökhan bey öncelikle ilginiz için teşekkür... - Ayhan aziz
3 saruhan bey 5inci ayakat bbeni cok rahatsiz eden... - ismail
4 Sayin BAYBARS BEY 1.ayakta 5 numara iki kere... - TAYLAN TAYLAN
5 rakamlar kaymış 1a= (5-3-1)... - Baybars ALPERENOĞLU

Copyright © 2009 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.