Kayseri'de bir gün
Ankara koşularla şenlendi
Lion Heart'ın testisi bulundu
Alper Kaan ile ne değişecek
Kaderini bekleyen taylar

Yeşiloba aydınlanıyor

Adana Hipodrom Müdürü Süha Mutlu'nun hipodrom ile ilgili hedefleri büyük. Mutlu, “Hipodromu eski günlerdeki gibi elit insanların geldiği bir yer yapacağız" dedi

“Hipodrom'u eski günlerdeki gibi elit insanların geldiği bir yer yapacağız. İnsanları buraya ailece çekmek en önemli projelerimden bir tanesi. Burayı, ailelerin, çocuklarıyla birlikte güzel zaman geçirecekleri bir yer haline getireceğiz” diyen Adana Yeşiloba Hipodromu Müdürü Süha Mutlu çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gece yarışları başlayacak : Gece yarışlarının önümüzdeki yıl başlayacağına işaret eden Mutlu, "Bu yıl sezonumuz 15 Nisan'da bitiyor. Hemen kazmayı vurup Adana'da gece yarışları için çalışmaları başlatacağız. 2 ayda projeyi bitireceğimizi düşünüyorum. Seneye de gece yarışlarımız başlayacak. Nisan'da biten sezon, ışıklandırma sayesinde Temmuz'da bitecek” diye konuştu.

Aileler için ideal mekan : Hipodromların aileler için önemine değinen Mutlu, "Hipodrom eskiden çok kaliteli insanların gittiği, sıradan insanların gelemediği, hanımların şık şık en güzel kıyafetlerini giyip geldiği yerlerden biriydi. Günümüz koşulları bunları devre dışı bıraktı. Önce mevcudu muhafaza edeceğim, sonra eski günlere döndüreceğim. At yarışı, dünyanın en zevkli işlerinden biridir. Yurtdışına gittiğimde hipodromların hemen hemen hepsinde böyle. İnsanlar at sporunu aristokrat sporu olarak görüyor. At edinmek, at sahibi olmak herkesin yapabildiği bir iş değil. Önce hayvanı seveceksin, sonra atı seveceksin. Böyle bir spor dalı. Bu nedenle insanları buraya ailece çekmek en önemli projelerimden biri. Hipodromu, ailelerin, çocuklarıyla birlikte güzel zaman geçirecekleri bir yer haline getireceğiz. Bu konuda yerel yönetimlerle işbirliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Behçet Homurlu idolümüz : Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Behçet Homurlu ile aralarındaki ilişkinin ağabey-kardeş ilişkisi olduğunu ifade eden Hipodrom Müdürü Mutlu, “Behçet Homurlu bizim idolümüz, duayenimizdir. O bakımdan benim için çok önemli bir lider. O başkan olmadan önce, Çiftçiler Başkanı olmadan evvel ve ben emekliye ayrıldıktan sonra Atlı Spor Kulübü Başkanı olmadan evvel aşağı yukarı bir haftanın 5 gününü beraber geçiriyorduk. Her gün birlikte spor yaptığım, benim çok saygı duyduğum bir insan. Örnek aldığım bir insan. Kendisinden çok şey öğrendim. Çok sevdiğim, hatta Adana'da yerleşip kalmama neden olan bir insan. 30 yıllık yargıçlık hayatımın 20 yılını Adana'da geçirdim. Amacım, küçük bir sahil kasabasına yerleşip diğer emekliler gibi geçirmekti geri kalan yaşamımı. Ama at sevgisi ve Adana sevgisi ağır bastı” şeklinde konuştu. (Röp : İnci GÜL - Adana Ekspres'ten edit edilmiştir)

 

GALOPTURK'TE 2010

11 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 453 TL

14 Ocak İzmir B.Alperenoğlu 1584 TL

15 Ocak İzmir Ayhan Aziz 156 TL

19 Ocak Adana Hasan Dolmaz 168 TL

19 Ocak Adana Ayhan Aziz 168 TL

21 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 1277 TL

23 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 162 TL

27 Ocak İstanbul Saruhan Kızıltaş 143 TL

27 Ocak İstanbul B.Alperenoğlu 143 TL

27 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 143 TL

2 Şubat Adana Saruhan Kızıltaş 5918 TL

4 Şubat İzmir B.Alperenoğlu 1310 TL

7 Şubat İzmir Hakan Dilmen 424 TL

17 Şubat Adana B.Alperenoğlu 2863 TL

23 Şubat Adana Hakan Dilmen 149 TL

2 Mart Adana Saruhan Kızıltaş 549 TL

6 Mart Adana B.Alperenoğlu 42.364 TL

23 Mart Adana Saruhan Kızıltaş 540 TL

31 Mart İstanbul Saruhan Kızıltaş 139 TL

1 Nisan İzmir Hakan Dilmen 126 TL

1 Nisan İzmir Saruhan Kızıltaş 126 TL

14 Nisan Newmarket Metin Erkuş 792 TL

19 Nisan Bursa Saruhan Kızıltaş 759 TL

20 Nisan Ankara Ayhan Aziz 130 TL

25 Nisan Philadelphia Metin Erkuş 189 TL

27 Nisan Ankara Saruhan Kızıltaş 2109 TL

Koşu Sonuçları

Son 5 Yorum

1 burak bey ben yaklaşık 3 seneden beri fotospor... - şükrü sarımaden
2 nasılsın erdinç bey ilk önce dünkü... - sema
3 Sema hanım bana erdincaktas1983@galopturk.com... - ERDİNÇ AKTAŞ
4 Sizi tebrik ediyorum.Yarış severlere önem... - mehmet şanal
5 1 ayak:10/4/8 -2 ayak:5/3-3ayak:2/3/5/1/6- 4... - MURAT İRİ

Copyright © 2009 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.