Biri vardı, neydi adı?
Meclis'teki tasarıda ne var?
At sakladım, 8. oldu
Komiserler çıldırtıyor
Bir şans hikayesi

İyi koştu, otoriteleri yanıltmadı

Pan River, Meydan’daki ikinci randevusundan da alnının akıyla çıktı. İkinci olmasına rağmen ortaya koyduğu performansla en az kazanan kadar başarılı koşan şampiyon safkanımız, Godolphin ekürisinden Dettori’nin bindiği Campanologist’e geçildi. Pan River, 11 Şubat’ta kazandığı birinciliğin ardından G2 Dubai City Of Gold koşusunda ikinci olarak, 27 Mart’ta yapılacak Dubai World Cup final gününde yapılacak koşulara katılabilmek için önemli bir avantaj sağladı.

Dettori, Selim'den rövanşı aldı
2485 metre çim pistte toplam 250.000 USD ödüllü koşuda, yarışı arka sıralarda götüren Pan River, son düzlüğe çıkarken mesafe ve zaman kaybetmesine rağmen etkili ataklarıyla koşuya ortak olmayı bildi. Ancak, Dettori’nin atı Campanologist ile giriştiği mücadeleden ikincilikle ayrıldı. Koşunun müddeti 2:37:36 olarak gerçekleşirken koşunun şans verilen isimlerinden olan Golden Sword üçüncü, Pompeyano dördüncü oldu.

İkincilik umut verdi
Yarış sonrası TJK TV’ye bağlanan TJK Başkanı Behçet Homurlu “Bana göre birinciden farklı bir pozisyonu yok Pan River’ın. Türk atlarının dışarıda olması işte bu dostlarımıza bağlı olan bir konu. Nevzat Bey’i, Selim Kaya’yı ve atın bütün ilgililerini tebrik ediyorum. Türk atçılığı adına onur verici bir gün. İnşallah final gününde biz de orada olacağız”dedi. Pan River’ın sahibi Nevzat Seyok “Kazanmış kadar sevindik. Atımız çok iyi koştu ama kazansak tabi daha mutlu olacaktık. Başlangıçta çok iyi yer bulamadık, ondan da çekiniyorduk. Bizi destekleyen başta Türkiye Jokey Kulübü olmak üzere tüm Türkiye’ye selam yolluyoruz. İnşalllah 27 Mart’ta bu ikinciliği telafi edeceğiz” derken, TJK Asli Üyesi Can Güven, “Galiptir bu yolda mağlup. Hatta göze de gelmeyecek, ikincilik puanını da alacak, istediği yerde de koşacak atımız, bize büyük yarışta en büyük heyecanı yaşatacak. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etti. Bütün ilgililerine buradan tebrik ve teşekkürlerimi bildiriyorum” diyerek duygularını ifade etti.

TJK TV Dubai’den özel yayın yaptı
TJK TV, Dubai’de Pan River için yaşanan heyecanı gerçekleştirdiği özel yayınlarla yarışseverlere an be an aktardı. Atahan Zilcioğlu, Mehmet Ayan, Enver Arslan, Reşat Köstem ve Şair Gençer O Dubai’den yayınlara katılarken, İstanbul stüdyolarında ise Barış Düşmez, Teoman Demiröz, Eren Şengül ve Erdem Vurgun koşuları yorumladı.
 

GALOPTURK'TE 2010

11 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 453 TL

14 Ocak İzmir B.Alperenoğlu 1584 TL

15 Ocak İzmir Ayhan Aziz 156 TL

19 Ocak Adana Hasan Dolmaz 168 TL

19 Ocak Adana Ayhan Aziz 168 TL

21 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 1277 TL

23 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 162 TL

27 Ocak İstanbul Saruhan Kızıltaş 143 TL

27 Ocak İstanbul B.Alperenoğlu 143 TL

27 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 143 TL

2 Şubat Adana Saruhan Kızıltaş 5918 TL

4 Şubat İzmir B.Alperenoğlu 1310 TL

7 Şubat İzmir Hakan Dilmen 424 TL

17 Şubat Adana B.Alperenoğlu 2863 TL

23 Şubat Adana Hakan Dilmen 149 TL

2 Mart Adana Saruhan Kızıltaş 549 TL

6 Mart Adana B.Alperenoğlu 42.364 TL

Koşu Sonuçları

Son 5 Yorum

1 sn.dolmaz sky is the limite binen kişi apranti... - şabittin unan
2 selam usta sıra bence artık bize geldi simdi... - sebahattin özturan
3 Sayın Hasan Dolmaz kardeşim,hatalar insanlara... - baki gündem
4 gurban istanbul yorumlarını daha açık ve... - akif sunay KÖSE
5 İstanbul 5 ayak senden 6 ayak benden tek altılı... - Özcan erdoğan

Copyright © 2009 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.