Biri vardı, neydi adı?
Meclis'teki tasarıda ne var?
At sakladım, 8. oldu
Komiserler çıldırtıyor
Bir şans hikayesi

At yarışları üniversitede

"At Yarışlarının Toplum Üzerindeki Ekonomik Siyasi ve Bilimsel Etkileri" konulu panel bugün Arel Üniversitesi Sefaköy Kampüsü’nde yapıldı.

TJK Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Homurlu'nun açılış konuşması ile başlayan panelde Muhasip Üye Cüneyt Çalıcıoğlu, “At yarışlarının ekonomik boyutu ve istihdama katkısı”, TYAYS Derneği Başkanı İnci Özdemir  “At yarışlarının siyasi durumu ve toplum üzerindeki yansıması”, TRT program yapımcısı ve gazeteci Tayfun Talipoğlu “Genel olarak toplumda at yarışlarının yeri”, Fotomaç Gazetesi spor yazarı Turgay Demir “Sporun bir dalı olan at yarışlarının değerlendirilmesi”, Tiyatro oyuncusu Cengiz Küçükayvaz “Bir tiyatrocu gözüyle at yarışları ve atyarışlarının eğlence olarak toplumda yer bulması”, TJK Asli Üyesi Selman Taşbek “Dünyada ve Türkiye’de atçılığın yeri ve atçılıkta eğitim ve öğretimin yeri”, jokey Sadettin Boyraz “Bir meslek olarak jokeylik” ve oyuncu Cemal Hünal “Bir oyuncu gözüyle atla yaşam” konuları hakkında konuşmalarını sundular.

Soru - cevap bölümünün ardından Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Asım Saçlı tarafından Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Behçet Homurlu'ya ve panelde söz alan konuşmacılara birer teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca, profeyonel binicilik müsabakalarına katılan oyuncu Cemal Hünal'a bir at hediye edildi.

İlker Ergür'ün, panel özel değerlendirmesi bir sonraki köşe yazısında yer alacak...

*** *** *** ***

“At Yarışlarının Toplum Üzerindeki Siyasi, Ekonomik ve Bilimsel Etkileri” başlığıyla 2 Mart Salı günü Arel Üniversitesi’nin Sefaköy Yerleşkesi’nde  bir panel gerçekleştirilecek. Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Homurlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak panele, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cüneyt Çalıcıoğlu ile TYAYS Derneği Başkanı İnci Özdemir’in yanı sıra TRT program yapımcısı ve gazeteci Tayfun Talipoğlu, spor yazarı Turgay Demir, tiyatro ve dizi oyuncusu Cengiz Küçükayvaz, Amatör Biniciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TJK Asli Üyesi Selman Taşbek, oyuncu Cemal Hünal ve başarılı jokeylerimizden Sadettin Boyraz konuşmacı olarak katılıyor.

GALOPTURK'TE 2010

11 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 453 TL

14 Ocak İzmir B.Alperenoğlu 1584 TL

15 Ocak İzmir Ayhan Aziz 156 TL

19 Ocak Adana Hasan Dolmaz 168 TL

19 Ocak Adana Ayhan Aziz 168 TL

21 Ocak W.Hampton Metin Erkuş 1277 TL

23 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 162 TL

27 Ocak İstanbul Saruhan Kızıltaş 143 TL

27 Ocak İstanbul B.Alperenoğlu 143 TL

27 Ocak İstanbul Erdinç Aktaş 143 TL

2 Şubat Adana Saruhan Kızıltaş 5918 TL

4 Şubat İzmir B.Alperenoğlu 1310 TL

7 Şubat İzmir Hakan Dilmen 424 TL

17 Şubat Adana B.Alperenoğlu 2863 TL

23 Şubat Adana Hakan Dilmen 149 TL

2 Mart Adana Saruhan Kızıltaş 549 TL

6 Mart Adana B.Alperenoğlu 42.364 TL

Koşu Sonuçları

Son 5 Yorum

1 sn.dolmaz sky is the limite binen kişi apranti... - şabittin unan
2 selam usta sıra bence artık bize geldi simdi... - sebahattin özturan
3 Sayın Hasan Dolmaz kardeşim,hatalar insanlara... - baki gündem
4 gurban istanbul yorumlarını daha açık ve... - akif sunay KÖSE
5 İstanbul 5 ayak senden 6 ayak benden tek altılı... - Özcan erdoğan

Copyright © 2009 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.