porno izle sohbet tubidy tubidy

Cumhurbaşkanlığı forsunu Sanzatu taktı

Ömer Kaya'nın yüzünü yine bir Bin Ajwaad oğlu güldürdü

17 İngiliz atının katıldığı çim pistte 2400 metre mesafede düzenlenen ve son metreleri nefes kesen 77. Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nu Ayhan Giray’ın sahibi olduğu ve Demirhan Yılmaz tarafından yetiştirilen SANZATU (Bin Ajwaad - Red Fact / Asakir), jokey Ömer Kaya ile 2.37.45’lik derece yaparak kazandı.

Sonucu merakla beklenen koşuda ikinciliği fotoya kadar mücadelesini sürdüren ve kazanan Sanzatu’nun burun farkıyla gerisinde kalan PERFECT WARRIOR (Perfect Storm-Star Flicker/Woodman) elde etti. Hayrettin Karamazı’nın sahibi olduğu, jokey Kadir Tokaçoğlu ile start alan ENYALIOS (Bin Ajwaad-Gagkoş/Bijou D’inde) üçüncü, Mehmet Uçar’ın jokey İbrahim Halil Ketme ile koşuya katılan 3 yaşındaki tayı BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy-Best Queen/Kayabey) ise dördüncü oldu.

Sanzatu'dan ilk Grup 1

2012 yılında Matador Yaşar'ın kazandığı Gazi'de burun farkıyla ikinci olan ancak sonrasında diskalifiye edilen Sanzatu, 6 yaşında kariyerinde ilk kez Grup 1 kazandı. Bugüne dek katıldığı 56 koşuda 16. birinciliğine ulaşan safkanın kariyer kazancı ise 2 milyon 384 bin 280 TL'ye yükseldi.  

Ömer Kaya'nın tarihi başarısı

Kariyerindeki ilk Cumhurbaşkanlığı birinciliğine ulaşan Ömer Kaya, İngilizlerde ikinci kez Grup 1 koşu kazanmış oldu. Daha önce 2007 yılında bir başka Bin Ajwaad oğlu  Inspector ile Gazi kazanan Ömer Kaya, Sanzatu ile de tarihi bir başarı elde etti. 

 

 

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.