porno izle sohbet tubidy tubidy

Antalya TJK'ya kırgın

Antalya'ya hipodrom yapılacak mı? Antalyalılara verilen son cevap ne oldu?

Türkiye Jokey Kulübü Antalya Hipodromunu askıya aldı. Gerekçe olarak arazi sıkıntısı ve ekonomik kriz gösterildi. Büyükşehir eski Belediye Başkanı Menderes Türel’in ‘hayal’ projelerinden olan ve Döşemealtı’na yapılması planlanan hipodrom’ Türkiye Jokey kulübü tarafından askıya alındı. TJK Yatırımlar Daire Başkan Yardımcısı Erdem Şatıroğlu, Döşemealtı’nda hipodrom için belirlenen arazide orman alanı çıkması ve ekonomik krizi, projenin ertelenmesi için gerekçe olarak gösterdi.

Mevzuat engeli

Türkiye Jokey Kulübü yatırımlardan sorumlu Genel müdür Yardımcısı Erdem Şatıroğlu, projenin uygulanacağı arazide ormanlık alan çıkması üzerine mevzuatı aşamadıklarını belirterek şunları söyledi;’ Planladığımız arazide güçlükler çıktı. Antalya hipodromu üzerinde yaklaşık dört yıldır çalışıyoruz, Antalya’da yapmak istediğimi hipodrom prestij bir proje, sıradan bir hipodrom düşünmüyoruz’

Gelirler azaldı

Türkiye Jokey Kulübü genel Müdür Yardımcısı Şatıroğlu, planladıkları yatırımın projelendirme çalışmaları sırasında mali konjöktürünüde hesapladıklarında belireterek,bu yıl TJK’nın gelirlerinin yüzde 6 azaldığına da dikkat çekti. Şatıoğlu, TJK’nın hedefinde yüzde 12 bütçe artışı vardı, ancak gelirlerimiz yüzde 6 azalınca yüzde 18’lik bir hedef sapması oldu, bu durumda, Antalya’da kuracağımız hipodrom için gelriler, yatırım giderleri ve ekonomik krizden dolayı mali konjöktüründe iyi hesaplanması gerekiyordu bu durumda arazi üzerinde çıkan sorunlarda üstüne gelince şu an için bu yatırım mümkün görünmüyor diye konuştu. Erdem Şatıroğlu, yerel yönetimlerin değişmesi bizim yatırım anlayışımızı değiştirmez, hiçbir zaman planladığımız işlerimizde hızımızı kesmedik" dedi. (Antalya Ekspres)

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.