Gazi Şampiyonu Seçin:


Anatoly - Halis Karataş (2011)

Anatoly Doru renkli erkek Sahibi: Osman Hattat | Orjini: Red Bishop - Black Shadow

Yarış yaşamına 3 yaşında başlayan tayın ilgilileri geç gelişen bir tayın nasıl koşulacağı konusunda ders vermişlerdir.

2 yaşında sahaya geldiğinde 330 kilo olduğu için üzerine gidilmeyen tay, 3 yaşında yarış hayatına merhaba dedi.23 şubatta şartlı 1 yarış kazanarak başlayan tay ardından S.Kaya ile start aldığı koşuyu da kazanarak sentetik pistte ikide iki yaptı.
 Cihangir Koşusu ile ilk çim pist deneyimine çıkan safkan gösterdiği performans ile hayal kırıklığı yaratsa da, bir sonraki yarışında 1900 metre çim pistte 1,54,19'luk dereceyle Unforgettable'ı mağlup ederek kazanınca işin rengi bir anda değişti.

Şartlı 4 koşuyu kazanarak handikap puanını 58'den 68'e çıkarmış olmasına rağmen Gazi öncesinde önünde kalan tek prova olan Sait Akson'da başarılı olamaması halinde Gazi onun için hayal olacaktı.

Beklenen Sait Akson Koşusu Gazi'den 3 hafta önce 10 tayın katılımıyla 2200 metre çim pistte yapıldı.Startla birlikte liderliği alan Unforgettable rakiplerini yanına yanaştırmadan kazanırken, Anatoly 1900 metre çim pistte elde ettiği birinciliğin tesadüf olmadığını göstererek gerilerden gelip Unforgettable'ın 2 boy gerisine kadar yanaşınca bu iki tay Gazi'nin favorileri konumuna geldi.

Beklenen Gazi Koşusu'nda startla birlikte öne düşen Unforgettable son virajda adından söz ettiremezken Anatoly 800'den sonra kendinden emin fulelerle gelip Gazi Koşusu'nda rakiplerini ezerek birinciliğe ulaştı.

2400 metre çim pistte bitiriş derecesi 2,27,83 olurken, Anatoly Halis Karataş ile 85. Gazi Koşusu'nu kazanan tay oldu.

Gazi Koşusu dahil henüz sadece 6 koşu koşan safkanın, kendisini daha da geliştireceğini düşünürsek gelecekte çok daha iyi işlere imza atabileceğini görürüz.Önümüzde ki yılllarda uzun mesafeli koşulara ambargo koyabilir.Ayakları düz bassın.Copyright © 2011 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.