Gazi Değerlendirmesi Seçin:


1) Anatoly - H.Karataş (5. Şanslı)

Şuana kadar beş kez koşup bunların üçünde fotoyu önde geçen Red Bishop - Black Shadow orijinli safkan, son Sait Akson'da ki performansı ile Gazi için bir anda sükse yapan isimlerden biri konumunda.

Babası Red Bishop, Hızel Beyi ve Pan River ile daha önce iki kez Gazi kazanmış tay vermiştir.Dolayısıyla uzun mesafeye yatkın taylar veren bir aygırın oğlu olan Anatoly'nin annesi Black Shadow.Daha önce Musabey ve Khanjar gibi başarılı safkanları veren bu kısrağın babası Persian Bold daha önce karşımıza efsane Bold Pilot'un babası olarakta çıkmıştı.

Anatoly 1900 metre çim pistte kazandığı şartlı 4 yarışta Unforgettable'ı geçtikten sonra rövanşta elde ettiği ikincilikle, o performansın tesadüf olmadığını gösterdi.Kazandığı bir önce ki yarış dahil, safkanın sprinte biraz zorlanarak kalkması, ancak ivme kazandıktan sonra devamını rahat getirmesi ilginç bir detay olarak görünüyor.22 atlı Gazi Koşusu'nda bu huyu ona sorun yaratabilir.

Daha önemlisi yarışı nerelerde takip edecek? Az atlı koşularda hep ön grupta gördüğümüz Anatoly, 14 atlı Cihangir Koşusu'nda tempoya giremeyerek beklemek zorunda kalmıştı.Bu tabi ki çok önemli bir örnek değil fakat, yinede yol gösterir.
 Bu safkanın son düzlükte yapabileceklerini hepimiz biliyoruz.Anatoly için önemli olan düzlükten öncesi.Yani yarışı nerelerde takip edeceği.Eğer geri kalırsa ki kalabilir çünkü, kalabalık gruplar onun için her zaman sorun yaşatabilecek gibi görünüyor şansı iyice azalacaktır.Düzlükte yer tutup, sprintine başlaması yol bulması derken koşu elden gidebilir.

Sonuç olarak, Gazi Koşusu'nda eğer çim pist kuru olursa biraz daha geri planda beşinci şanslı isim olarak tutuyoruz.Yağmur yağması halinde şansı biraz daha artacaktır.

  ANATOLY Normal - 1.26.4   1.01.5     4.5 Hafif Rahat H.KARATAŞ 56 19/06/2011

85. GAZİ KOŞUSU'NA KALAN SÜRE
Gün Saat Dakika Saniye
25 Haziran - (Cumartesi) Ankara25 Haziran - (Cumartesi) İstanbulCopyright © 2011 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.