porno izle sohbet tubidy tubidy

Arap Şampiyonu Seçin:


Yavuzhan

HİLALÜZZAMAN 54/75 - KEMİYETÜLIRAK 26 | Al Renkli Erkek - Doğum Tarihi: 04.04.1991 | Sahibi: Nurbiye Gülerce

Mahmudiye Çifteler Harası’nda yetiştirilen Yavuzhan, 1991 doğumlu olup 1993 yılında Yavuz Gülerce tarafından satın alınmıştır.
 
1994 yılında 900 metre kum pistte T.Adışen ile yarış hayatına kazanarak başlayan efsane safkan, daha sonra start aldığı 3 yarışı da kazanarak 4’te 4 yapmış ve değişik stili ile dikkat çekmişti.Start aldığı ilk Gr 1 Koşu olan Çanakkale Zaferi Koşusu’nda H.Karataş ile start alan safkan İbocan arkası ikinci kalarak ilk mağlubiyetini alır.
  
Daha sonra Gr 1 Malazgirt ve Hatay koşularını kazanarak aynı zamanda A.Özdeniz ile tanışmış olur.Bu galibiyetlerin ardından 2 Gr 1 koşuda Bakma III’e geçilen şampiyon 3 yaşında adından söz ettirmeyi başarmıştır.Ayrıca 3 yaşında Malazgirt Koşusu’nu kazanabilen ilk safkan olarakta tarihteki yerini almıştır.

İzmir kumunda start aldığı 3 yarışı kazanarak bir sonraki yıla başlayan Yavuzhan, o yıl T.B.M.M , Tarım Ve Köyişleri Bakanlığı, Karacabey, Malazgirt, Yunus Emre ve Cumhuriyet Koşularını kazanarak şampiyonluğunu ilan etmiştir.O artık yarışseverlerin fenomeni haline gelmiştir.Koştuğu her yarışta arkasında seyirci desteği yakalayan şampiyon 4 yaşında E.Cankılıç ile üst üste 11 yarışlık bir çizgiyi de başlatmıştır.
 
5 yaşına da bir önceki yılın kopyası gibi İzmir kumunda 3 yarış üst üste kazanarak başlayan Yavuzhan çok konuşulacak jokeyini düşürme yarışı ile derecesiz sayılır ve ilk kez tabela dışı kalarak seriyi bozar.Ardından İstanbul’a gelir ve grup koşulardan oluşan 9 yarışlık birincilik serisi yapar.Kosova Koşusu’nda ikinci kalarak seri son bulurken, Cumhuriyet Koşusu’nu kazanarak yeni bir seri başlatır.İzmir kumunda Kanije Koşusu’nu kazanarak 5 yaşının son koşusunu kazanan efsane, 6 yaşına da İzmir’de 3’te 3 yaparak başlar.

İstanbul’a gelir ve T.B.M.M Koşusu’nu kazandıktan sonra Sıhtaha arkası iki yarış üst üste ikinci kalır.Ardından start aldığı 3 çim yarışında daha birincilik elde eden Yavuzhan, 2 yarışlık kötü bir döneme girer.Start aldığı iki koşudan dördüncü ve beşinci ayrıldıktan sonra 4 ay dinlenir ve 7 yaşını yine bir İzmir kum galibiyeti ile açar.
 
Daha sonra İstanbul’a gelip 23 Nisan Koşusu’nu kazanır ve ardından Yavuzhan için 5 yarışlık ikincilik serisi başlar.İlk 2 ikincilikte ekürisi Caş’a geçilse de daha sonra ki 3 yarışında Haberbatur’a geçilmiştir.1600 metre mesafede ki Karacabey Koşusu’nda bu kez Haberbatur’u mağlup edip kazanmıştır şampiyon.Bir sonra ki koşusunda Haberbatur’u yine geride bırakır ancak, bu sefer Yelhan ve Benkar arkasında üçüncü kalmıştır.7 yaşında son startını bu koşuyla almıştır ve 6 ay dinlendikten sonra start alacağı son yıla başlangıç yapmıştır.Şampiyon artık 8 yaşına gelmiştir.İzmir kumunda 2 yarış kazanarak her zamanki düzeni bozmadan sezona başlar Yavuzhan.İstanbul’a gider ekürisi Caş arkası ikinci olur, ardından önce Çaş’ı sonra Haberbatur’u mağlup edip son iki Gr 1 zaferini almış olur.

Efsane 4 ay koşmaz, ardından 2 yarış koşup hayatının en kötü performanslarını sergilemiş olur.
  
 Toparlamak gerekirse, 3 yaşında Malazgirt Koşusunu kazanan ilk safkan Yavuzhan olmuştur.6 yıllık yarış hayatında 3’er kez T.B.M.M ve Tarım Orman Bakanlığı, 2 kez de Cumhuriyet Koşusu’nu kazanmıştır. 
Toplamda 66 yarışın 42'sini kazanan Yavuzhan, 16 kez ikincilik, 3 kez üçüncülük bir kezde dördüncülük elde etmiştir.Birinciliklerin 16'sı Gr 1, 8'i Gr 2 ve 12'si Gr 3 koşudur.
  
 Her özelliği ile fark yaratan ve üzerine binen jokeylerinde ifade ettiği gibi gücünün tamamının ne olduğu bilinemeyen Yavuzhan, Türk arap atçılığının en önde gelen ismidir.

Gülerce Harasında adına yapılan anıtın altında ebedi istirihate çekilmiş olan Yavuzhan, adına T.J.K tarafından düzenlenen koşu ile anılmaktadır.
 
Yavuzhan’ın kazançlarından elde edilen parayla Eskişehir’in Sivrihisar Kasabasında Yavuz Gülerce’nin kurduğu Nurbiye Gülerce Sağlık Meslek Lisesi halen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak öğretim veriyor.

    

    


Uğur Asar | ugurasar@galopturk.com

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.