At sakladım, 8. oldu

Saruhan Kızıltaş

Yazan: Baybars ALPERENOĞLU (2010-01-22 22:34:33)
Sevgili Saruhan , bu camiada o kadar konuşacağımız mevzu var ki. Ama sen konuş sen dinle. Adeta gözler kapalı kulaklar tıkalı. At yarışlarının zorluğunu kabul eden kişi tahminciliğinde zor bir iş olduğunu kabullenmeli....Seni örnek olarak verecek olursam , tahmin için yaptığın çalışma ve araştırmayı boşverelim. Hiçbir karşılık beklemeden yazdığın yorum için harcadığın emek ve zaman bile takdire degerdir.Sen her gün destan gibi yorum yazarsın . İstisnalar hariç yarışsever iki satır yorumu yazmaktan imtina eder.Altılı yakaladığın zaman bile durum pek farklı değildir. Öyle ise biz yazıp biz okuyacağız ve biz bize paslaşacağız.'Gönül ne kahve ister ne kahvehane, Gönül Sohbet ister Kahve Bahane'' diyelim.Ve yazmış olduğun yazından dolayı sana teşekkür edelim.
Yazan: ERDİNÇ AKTAŞ (2010-01-22 23:31:52)
KLAVYE DELİKANLILIĞI” olmuyor mu? Bizim meslekte böyle saruhan kulaklarımızı tıkayacağız gözlerimizi kapayacağız yorumumuzu yazacağız. çok güzel bir yazıdı.Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...!
Yazan: onur aksamci (2010-01-23 02:25:05)
ne güzel birbirinizin laflarını övüyorsunuz...aynı yayın grubunun yazarları bırakında başkaları ovsüz sizi...
Yazan: metin erkuş (2010-01-24 00:50:26)
saruhan abi sana katılmamak elde değil.ben de sizler gibi halkın içinden biriyim.ama sağolun yorumcu pozisyonuna beni layık gördünüz.inanın bana hergün benden yurtdışı yarışlar için yardım isteyen abilerim kardeşlerim ben sitemizde böyle bir pozisyona geldikten sonra benimle at yarıştırmaya başladılar.ne yazıkki bir konuyu atlıyorlar.bu işin azı ya da çoğu deneyim olabilir.ama geriye kalan kısmı tamamen şanstır.ayrıca bir yerde hakim,iktidar birileri varsa muhalefet de her zaman olacaktır.her zaman bu konuda yanındayım saruhan abi.
Yazan: ılker sahın (2010-01-24 12:50:05)
cok guzel bır yazı olmus anlayana tabıı,aynen yahmınlerındekı kurgular gıbı.ben kac zamandır takıp edıyorum ozellıkle senı muhtesem kurgun ve muhtesem yaklasımların var,en onemlısıde sevgılı h.karatas uzerıne kurmuyor daha mantıklı ve kendı gelıstırdıgın bır sıstem uzerıne kuguluyorsun.bazıları sureklı h.karatas uzerıne kurguluyorlar ısımlerıyle bırlıkte verebılırım ama ısme gerek yok.sen o klavye delıkanlılarını bosver her meyva kasada ıllakı curukler olur bu curukler kokusundan dolayı bırgun cope atılır sen merak etme.aslında o curuk ınsanlar altılı oynamak yerıne dırek hesap numaralarını versınler ogunku altılının verdıgı tutarı hesaplarına yatıralım.kardes son zamanların en ıyılerındensın ben senın sayende 4 altılı buldum allah razı olsun ne deyım yaklasık 9-10bın lıra ama sadece senın oynadıklarını oynamıyorum bende sablonundan at alıp at verıyorum yanlıs anlama ama 5 de kaldıgın gun ben altılı aldım mesela ,kendınden vermedıgın surece hıc bırsey alamazsın.kardesım sen dogru yoldasın hıc moralını bozma.sansının ve kurgunun devamını dılerım
Yazan: Macit Han (2010-01-24 13:37:09)
METİN arkadaşıma tamamen katılıyorum. Bilmenin yanında şansıda yanına alman gerekiyor. Şansın en yakın örneği sayın Baybars Alperenoğlu.nun geçtiğimiz Cuma günü İzmir yarışlarında başına geldi. Sayfasının altındaki diğer yorumlar bölümden o güne dair yazdıklarını aynen kopyalıyorum. " Sevgili dostlar ,SEVDAKAR - SUNNY GIRL VE ATAMANOĞLU banko adaylarım. Ana kuponumda banko tercihimi SUNNY GIRL'den yana kullandım. " diye yazmıştı. Ve SEVDAKAR ile ATAMANOĞLU.nu yıkmıştı. Hatırlayalım , SEVDAKAR ve ATAMANOĞLU yarışı kazandı. SUNNY GIRL ise yarışı kazanamadı ve sayın üstad altılıyı SUNNY GIRL sebebiyle kaybetti. Kısacası şanslı olmak bilmek kadar önemli. Bu vesile ile GALOP TÜRK. ün degerli üstadlarına ve adminine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ve iyiki galoptürk var diyorum.
Yazan: rıza yılmaz (2010-01-26 12:49:10)
inanarak takip ettiğim çok az site ve kişilerden birisiniz...sitenizi severek takip ediyoruz ama at saklayan dil altı yapan bir çok meslektaşınız var....herkesi ayrı kefeye koyup hakettiği değeri vermek lazım...başarılarınızın devamı dilerim
Yazan: musa yantır (2010-01-27 22:29:48)
ben bu altılı yorumu yapanların yorumlarını belli bir fiata dökmeleri gerekir.örnegin bir yarışta 15.tl lik kupon yapıp ayın tahmincileri yapılması lazım adam yorumda saydıkça sayıyor.belli bir fiat altılısını herkes yayınlasın bizde tahminci budur diyelim saygılar
Yazan: horsepower07 (2010-01-28 06:13:45)
Siz şaka yapmıyorsunuz değil mi? Bu yazdıklarınız da ciddisiniz yani? Derece Analiz diye bir programa bağlı kalarak İstanbul sentetik pist derecesini Ankara,Adana,İzmir kumlarına çevirmeye çalışan onu da geçtim 1400 metrelik yarış derecesini 2200 metreye çevirdiğini zanneden sevgili Saruhan Kızıltaş'a nasıl bu kadar destek çıkabiliyorsunuz ? Kusura bakmayın ama ya körsünüz ya da aile bağlarınız sizi kör etmiş. Ganyan bayiindeki günde ortalama 3-5 lira ile kurgu yapan her yarışsever bile ayda bir kere altılı bulabiliyor. Bunu da dipnot olarak ekleyeyim.
Yazan: İSKENDER AYHAN (2010-01-28 14:19:46)
Ne yazının başlığı ne yazının içeriği ne yazının anlamı nın ne olduğunu anlamadan yorum yapmış benden evvelki arkadaşım sen boş yere galopturke girmişsin ..Saruhan ın söyledği gibi zaten sen onu takip edecek ne zekaya ne de onun ne demek istediğini anlayamayacak ve yazının içeriğini sindiremeyecek kadar bir akla sahipsin..İşte bu yazı senin için yazılmış sanki:)
Yazan: İlyas Şen (2010-02-02 23:28:21)
Sizi üç aydır takip ediyorum ve en sevdiğim yazınızı pazartesi günü okudum.Siz yazınızın adını farklı komuşunuz.Ama benim için hiç bir at yarışı yorumcusunun beceremediği özeleştiri yapmışsınız.Atlar ilgi ister sevgi ister,emek ister ve bunların hepsi sizde mevcut.Başarılar.NOT:Muhalefet=Dilin kemiği yok..Meyva veren ağaç taşlanır.Selam yola devam